poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Pomoc zza oceanu

Autor: |

Sytuacja w Ukrainie buduje jedność i gotowość do niesienia pomocy. Wsparcie napływa od wielu osób, które nie pozostają obojętne na los sąsiadów z kraju ogarniętego wojną.

Wczoraj, w Szkole Podstawowej nr 5, odbyło się spotkanie podsumowujące wsparcie, jakiego udzieliła Katarzyna Berg, Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Zorganizowała zbiórkę pieniędzy, dzięki czemu można było sfinansować wiele bieżących potrzeb uchodźców.

– Kiedy tylko rozpoczęła się ta okropna tragedia, zaczęłyśmy z siostrą prowadzić akcję pomocy. Zbierałam pieniądze – najpierw wśród rodziny, potem również znajomych, za które moja siostra, mieszkająca w Polsce, kupowała różne rzeczy potrzebne uchodźcom – opowiada Katarzyna Berg i dodaje: – Były to leki, termosy, rzeczy dostarczane do hospicjum. Kiedy pierwsze potrzeby zostały w jakimś stopniu zaspokojone, zaczęłam poszukiwać osób, które wciąż potrzebują wsparcia.

W tym czasie, w świdnickich placówkach, naukę rozpoczynało wielu uczniów z Ukrainy. Jedna z uczennic SP nr 5 miała wrodzony niedosłuch. Jak się okazało, używany przez nią aparat słuchowy nie przynosił pożądanych rezultatów, konieczna była jego wymiana. Było to możliwe właśnie dzięki pieniądzom z prowadzonej przez panią Katarzynę zbiórki.

– Dalej będziemy pomagali, reagując na bieżące potrzeby. Cieszę się, że udało się zorganizować leczenie, które znacznie poprawi funkcjonowanie dziewczynki – mówi K. Berg.

– Bardzo doceniamy pomoc niesioną przez panią Katarzynę. Organizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z Ukrainy, których mieliśmy w naszej szkole 90. Pieniądze umożliwiły sfinansowanie, między innymi, posiłków, ubrań, książek, a także wycieczek. Podarowaliśmy pani Katarzynie dyplom „Przyjaciela Szkoły”, jako gest naszej wdzięczności za zaangażowanie w niesioną pomoc  – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Artykuł przeczytano 486 razy

Last modified: 1 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »