sobota, 24 lutego 2024r.

Pomoc nadal potrzebna

Autor: |

Koronawirus pokrzyżował wiele planów i marzeń, również tych dotyczących zdrowia. Daniel Siegieda, któremu w wyniku choroby amputowano obie nogi i część palców dłoni, czekał na reamputację kończyn, by móc dopasować odpowiednie protezy. Miała się odbyć 18 marca, niestety z powodu pandemii, została przełożona.

– Nowy termin wyznaczono na 13 maja, może być jednak tak, że znów ją odwołają. To dla mnie duży stres, tym bardziej, że od ponad miesiąca nie ruszałem się z mieszkania, ale próbuję się nie poddawać. Ponieważ nie mogę odbywać rehabilitacji w szpitalu, staram się ćwiczyć w domu. To oczywiście tylko namiastka, nie mogę jednak zaprzepaścić tego, co udało mi się osiągnąć przez kilkanaście ostatnich miesięcy – opowiada Daniel.

Na zakup profesjonalnych protez potrzeba 95 tys. zł. W tej chwili na koncie świdniczanina, na stronie www.siepomaga.pl, jest prawie 54 tys. zł. Do tego dochodzą wpłaty na Fundację Avalon, której Daniel jest podopiecznym, 1% podatku przekazywanego przez rozliczających PIT, kwoty ze zbiórek, akcji, licytacji. Jeśli uda się jeszcze uzyskać dofinansowanie PFRON, do zebrania całej sumy wystarczy ok. 15 tys. zł.

– Każda złotówka ma dla mnie ogromne znaczenie, bo oprócz kosztu samych protez, dojdą jeszcze wizyty lekarskie, opatrunki i rehabilitacja – dodaje 38-latek. – Wiem, że teraz wszyscy myślą raczej o koronawirusie  i pomocy dla służb medycznych czy osób starszych, ale jeśli ktoś chciałby mnie wspomóc, będę ogromnie wdzięczny.

aw

Jak pomóc Danielowi?

– przekazując 1% podatku Fundacji Avalon, KRS 0000270809, wpisując w cel szczegółowy: Siegieda, 11917
– wpłacając pieniądze poprzez stronę www.siepomaga.pl/nogi-daniela

– wpłacając darowiznę na konto Fundacji Avalon, nr 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, wpisując w tytule przelewu: Siegieda, 11917

 

Artykuł przeczytano 1162 razy

Last modified: 28 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »