czwartek, 07 grudnia 2023r.

Pomoc mają we krwi

Autor: |

Świdniccy krwiodawcy po raz kolejny zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o udział w zbiórkach krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Najbliższa akcja odbędzie się już w piątek, w punkcie medycznym na terenie PZL-Świdnik, w godz. 8.00-12.00. Chętni mogą się zgłaszać do biura przepustek, koniecznie z dowodem tożsamości.

– Następne zbiórki skierowane są głównie do młodzieży szkolnej, ale jeśli ktoś z mieszkańców chciałby dołączyć, również zapraszamy. Okres przedświąteczny to wzmożony ruch na drogach, a co za tym idzie, większa liczba wypadków. Krew potrzebna jest cały czas – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.
Kolejna akcja odbędzie się 14 listopada, w godz. 8.30 – 13.00, w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół nr 1 w Świdniku. 17 listopada, autobus RCKiK stanie przy Urzędzie Gminy w Mełgwi. Krew będzie można oddawać od 8.30 do 13.00. Natomiast 19 listopada, w godz. 8.30-13.00, zaplanowano zbiórkę w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.
Osoby zgłaszające się powinny mieć przy sobie dowód tożsamości. Muszą pamiętać, by dzień wcześniej nie spożywać alkoholu, a w dniu akcji zjeść lekkie śniadanie.

Świdniczanie w czołówce
Ruch krwiodawstwa na Lubelszczyźnie, liczący obecnie ok. 28 tys. aktywnych członków, świętował niedawno 70-lecie działalności. Świdniczanie znajdują się w czołówce klubów. W naszym mieście krew systematycznie oddaje ok. 500 osób, zaś Klub HDK-PCK w 46-letniej historii pozyskał ponad 19 tys. litrów drogocennego leku. Podczas niedawnych uroczystości w Lublinie, świdnicka organizacja otrzymała statuetkę za działalność i walkę o życie ludzkie, przyznaną przez wojewodę Przemysława Czarnka. Natomiast Mieczysław Majewski, w imieniu PZL-Świdnik, odebrał okolicznościowy medal 70-lecia krwiodawstwa na Lubelszczyźnie, przyznany za wspieranie i promowanie krwiodawstwa w zakładzie, mieście i województwie.

aw

Artykuł przeczytano 1202 razy

Last modified: 4 listopada, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »