wtorek, 31 stycznia 2023r.

Pomaganie przez bieganie

Autor: |

Czapka z pomponem, czerwony płaszcz, długa broda i ogromny worek, a w nim wymarzone prezenty. Tak wiele osób wyobraża sobie świętego Mikołaja. Już wkrótce przekonamy się jednak, że każdy z nas może być nim zostać. Wystarczą tylko wielkie serce i dobre chęci.

4 grudnia w naszym mieście odbędzie się IX Charytatywny Bieg Mikołajkowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Patronat honorowy nad imprezą sprawują burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka.

Jak przewidują organizatorzy, w wydarzeniu może wziąć udział nawet 700 sportowców. Przed nimi 5-kilometrowy odcinek biegnący głównymi ulicami miasta. Biegacze wystartują o godz. 10.00, a chodziarze Nordic Walking o godz. 10.01 spod Kina Lot. Następnie skręcą w ul. Niepodległości, potem w Kosynierów, Racławicką, Wyszyńskiego, Klonową, al. Lotników Polskich aż do mety zlokalizowanej także obok kina.

Chociaż każdy z uczestników będzie chciał pobiec jak najszybciej, to nie osiągnięty przez nich wynik będzie tego dnia najważniejszy. Bieg dedykowany jest Sandrze Zarajczyk, ośmiolatce, która choruje na padaczkę lekooporną, najprawdopodobniej uwarunkowaną genetycznie. Obecnie dziewczynka potrzebuje opieki osoby dorosłej 24 godziny na dobę. Dziewczynka porusza się samodzielnie, ale jest upośledzona umysłowo w stopniu umiarkowanym i opóźniona psychoruchowo. Wypowiada jedynie pojedyncze słowa.

To właśnie na leczenie, rehabilitację i specjalistyczny turnus rehabilitacyjny dla Sandry zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas biegu. W ubiegłym roku, kiedy imprezę organizowano z myślą o 6-letniej Lence, do puszki trafiło rekordowe 55 096,26 zł. Czy w tym roku uda się uzyskać jeszcze lepszy wynik? By się o tym przekonać, pozostaje nam poczekać do pierwszej niedzieli grudnia.

Pobiegnij i pomóż

Na stronie www.frslublin.pl/pl/app/profile/add_profile nadal trwają zapisy. W wydarzeniu mogą wziąć pełnoletni biegacze oraz ci, którzy najpóźniej w dniu imprezy ukończyli 15 lat. W przypadku niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgodna rodzica lub opiekuna prawnego. Opłata startowa wynosi 60 zł. Zgłoszenia on-line przyjmowane są do 29 listopada, do godz. 23.59. Po tym terminie zapisy będą możliwe jedynie 3 grudnia, w godz. 15.00-20.00 w Biurze Zawodów w Miejskim Ośrodku Kultury, jeśli zostaną wolne pakiety startowe.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą trasę, dostaną pamiątkowe medale. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają puchary. Organizatorzy nagrodzą też osoby z najciekawszym, najbardziej kreatywnym przebraniem oraz najliczniejszą drużynę.

Zostań wolontariuszem

Jeszcze do 27 listopada można zapisywać się na wolontariat podczas Charytatywnego Biegu Mikołajkowego. Na portalu społecznościowym Facebook powstała specjalna grupa „IX Charytatywny Bieg Mikołajkowy – wolontariat”, na której można znaleźć ankietę do pobrania i niezbędne informacje.

Przekaż fanty na kiermasz

Podczas grudniowej imprezy odbędą się także kiermasze. Jeśli posiadacie zabawki, puzzle, gry, książki, pluszami, ozdoby i stroiki świąteczne, przekażcie je do końca listopada. Rzeczy powinny być kompletne, niezniszczone i czyste. Chętni, którzy dobrze czują się w roli cukiernika, mogą też przygotować coś słodkiego. Zbiórką zajmuje się Ania Jasińska z Biegającego Świdnika. Można się z nią skontaktować pod nr tel. 510 375 552 lub napisać na adres kontakt@biegajacyswidnik.pl. 

af

Artykuł przeczytano 208 razy

Last modified: 26 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »