środa, 21 października 2020r.

Pół wieku na dobre i na złe

Autor: |

Dzisiaj w świdnickim ratuszu odbyła się niezwykła uroczystość. Medale przyznane przez Prezydenta RP odebrały pary małżeńskie z przynajmniej 50 – letnim stażem.  Ze względu na obecną sytuację, wyróżnieni spotkali się z władzami miasta w dwóch turach.

Tradycyjna uroczystość odznaczenia Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie tym razem wyglądała nieco inaczej. Jubilaci co prawda spotkali się w sali obrad w Urzędzie Miasta, ale wszyscy mieli na twarzach maseczki. Przedstawiciele ratusza zdecydowali również o podzieleniu uroczystości na dwie tury. Mimo wyjątkowej sytuacji, nie zabrakło tradycyjnych gratulacji i życzeń.

– Dostojni jubilaci minęło już niemal pół wieku od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie wzajemną miłość, wierność i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie razem dzielić dobre i złe chwile – mówiła Izabela Pilecka z Urzędu Stanu Cywilnego. – Teraz możecie podsumować swoje ponad 50 – letnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły na marne. Daliście z siebie wiele rodzinie i społeczeństwu pracując zawodowo i wychowując swoje dzieci.

Podziękowania jubilatom złożył również burmistrz Waldemar Jakson.

– Dzisiejsza uroczystość ma charakter niecodzienny, ale jakże ważny zarówno dla państwa jubilatów jak i dla miasta. W takich chwilach zawsze jestem bardzo wzruszony, bo uczestniczą w nich ludzie, którzy na przestrzeni lat budowali Świdnik. Proces powstawania miasta to pewna całość, w której swoje role odgrywają wszystkie pokolenia. Początek był jednak najtrudniejszy ze względów społecznych, politycznych i gospodarczych. Bardzo państwu dziękuję za budowanie tożsamości miasta i za to, że teraz możemy być ze Świdnika dumni – mówił.

Podczas spotkania małżonkowie podziękowali również sobie wzajemnie za ponad pięć dekad wspólnej drogi przez życie. W uroczystości, w ograniczonym stopniu, uczestniczyli także członkowie rodzin jubilatów. Punktem kulminacyjnym było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanych przez Prezydenta RP, upominków oraz kwiatów.

Medale otrzymali:
  • 50- lecie:
Irena i Edward Danielczuk, Bogusława i Eugeniusz Goc, Bożena i Roman Krewscy, Krystyna i Józef Krupa, Zofia i Marian Krzysiak, Maria i Jan Kuchta, Honorata i Henryk Pędzisz, Zofia i Józef Rudniccy, Halina i Jan Urban, Grażyna i Stanisław Wargulak, Renata i Antoni Wierzchoś
  • 51- lecie:

Janina i Stefan Ciechomscy, Henryka i Stanisław Grzegorczyk, Halina i Jan Kołtunik, Maria i Jan Stasik, Wiesława i Romuald Waniowscy

  • 52- lecie:

Zofia i Kazimierz Machnikowscy, Anna i Henryk Rudko

  • ​59- lecie:
Kryspina i Kazimierz Koziej, Bogumiła i Aleksander Pałka
Dyplomy otrzymali:
  • 55 – lecie
Teodora i Wacław Błaszczak i Regina i Krzysztof Wójtowicz
« 1 z 2 »

Artykuł przeczytano 1756 razy

Last modified: 10 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?