czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Podziel się życiem

Autor: |

Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik oraz OSP KSRG  w Piaskach zapraszają do udziału w kolejnej akcji. Tym razem pomóc innym mogą mieszkańcy tej i okolicznych miejscowości.

Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, w godz. 8.00-12.00. Ambulans RCKiK w Lublinie będzie czekał na chętnych przed budynkiem OSP KSRG w Piaskach.

– Hasłem tej oraz kolejnych akcji organizowanych do 2025 jubileuszowego roku będzie „115 litrów krwi na 115-lecie OSP KSRG w Piaskach”. Zachęcamy do włączenia się w nasze działania, bo bezcenny lek jest potrzebny przez cały czas – mówi  Andrzej Słotwiński, prezes honorowy świdnickiego klubu, w imieniu Tomasza Patyry, prezesa Klubu HDK-PCK,  Pawła Kochalskiego, prezesa OSP KSRG  w Piaskach i Zbigniewa Dziewieli z OSP KSRG Piaski.

Dla osób, które oddadzą krew, OSP Piaski przygotowało upominki.

Krwiodawcą może zostać osoba, która ukończyła 18 lat (musi posiadać przy sobie dokument tożsamości – dowód osobisty lub prawo jazdy), waży nie mniej niż 50 kg, cieszy się ogólnym dobrym stanem zdrowia, nie przyjmuje aktualnie żadnych leków, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziła zabiegów chirurgicznych, nie robiła tatuażu, akupunktury i nie przekłuwała innych części ciała.

Pamiętajmy również, iż do donacji należy się odpowiednio przygotować. Chętni powinni być po lekkim śniadaniu (produkty polecane: pieczywo, płatki, ryż, makaron, kasza, owoce, dżem, miód, chude wędliny, mięso: wołowina, drób-najlepiej gotowane, do picia – woda, soki owocowe i warzywne), wypoczęci, a dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu.

aw

 

Artykuł przeczytano 370 razy

Last modified: 17 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content