sobota, 24 lutego 2024r.

Podziel się tym, co najcenniejsze

Autor: |

Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik przygotowuje się do kolejnych działań. W tym miesiącu zaplanował w sumie trzy akcje.

Pierwsza już się odbyła, we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. 3 marca, do ambulansu RCKiK zaparkowanego przez zakładem zgłosiły się 33 osoby, a 30 z nich mogło przystąpić do donacji. Pozyskano 13,5 l bezcennego płynu.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów PCEZ i pana Grzegorza Doroby, który zawsze mobilizuje młodzież do oddawania krwi. Mamy nadzieję, iż kolejna wspólna akcja, zaplanowana na 31 marca, na parkingu przed PZL-Świdnik, będzie również bardzo efektywna – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Natomiast 22 marca, osobom chorym lub ofiarom wypadków pomogą mieszkańcy Piask. Ekipa RCKiK będzie czekać na chętnych w budynku Zespołu Szkół w Piaskach.

– W ciągu pierwszych miesięcy 2023 r. do naszych akcji zgłosiło się już 113 osób. Zarejestrowanych zostało 111, a 87 oddało 39.150 l krwi. To bardzo dużo jak na początek roku – dodaje A. Słotwiński.

Krwiodawco, pamiętaj

Przypominamy, że dawcą może zostać wyłącznie osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem osobistym lub innym dowodem tożsamości. Do donacji należy się odpowiednio przygotować. Chętni powinni być po lekkim śniadaniu (produkty polecane przed oddaniem krwi: pieczywo, płatki, ryż, makaron, kasza, owoce, dżem, miód, chude wędliny, mięso: wołowina, drób-najlepiej gotowane, do picia: woda, soki owocowe i warzywne), wypoczęci, a dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu.

Harmonogram akcji

Na parkingu przed PZL-Świdnik ambulans lubelskiego RCKiK stanie jeszcze: 26 kwietnia, 5 maja, 2 czerwca, 4 sierpnia, 1 września, 6 października, 3 listopada, 1 grudnia (w godz. 8.00-12.00).

W Piaskach przy remizie OSP, ul. Strażacka 9, zbiórki odbędą się 21 maja, 20 sierpnia, 19 listopada.

Akcje w szkołach wstępnie zaplanowano na 18 października (Zespół Szkół w Piaskach), 25 października (Zespół Szkół w Trawnikach).

aw, fot. HDK-PCK

Artykuł przeczytano 852 razy

Last modified: 13 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »