środa, 19 czerwca 2024r.

Podziękowania dla wiceministra

Autor: |

Na czwartkowej sesji Artur Soboń otrzymał miejskie odznaczenie Amicus Civitatis. Za współpracę podziękowali mu również radni miejscy, choć przy okazji nie obyło się bez kontrowersji.

Ostatnie posiedzenie radnych rozpoczęło się od uroczystości wręczenia Arturowi Soboniowi, wiceministrowi inwestycji i rozwoju, odznaczenia Amicus Civitatis (Przyjaciel Miasta).

– Jest taka łacińska sentencja, która głosi, że „prawdziwych przyjaciół, poznaje się w niepewnych czasach”. Jako burmistrz doświadczyłem tego dziesiątki razy i w takich sytuacjach mogłem liczyć na pana ministra – mówił burmistrz Waldemar Jakson. –  Artur Soboń mieszka w Świdniku, więc doskonale zna nasze potrzeby. Wiele lat był samorządowcem, wie jakimi prawami taka wspólnota się rządzi. Nazywam ministra przyjacielem, który nie był ani przed nami, ani za nami, ale zawsze z nami. Dlatego chcę mu wręczyć nasze odznaczenie.

Świdnicki parlamentarzysta dziękował za wyróżnienie. – Chciałbym, żebyście traktowali mnie jako przyjaciela Świdnika. To co działo się w naszym mieście robiliśmy zawsze wspólnie ze wszystkimi radnymi, bo nie ma wśród nich osób, które nie chciałyby dobra wspólnego mieszkańców Świdnika. Każda inwestycja to ich wspólny sukces – mówił Artur Soboń. – Chciałbym życzyć miastu powodzenia, radnym i burmistrzowi dobrych decyzji, a mieszkańcom, żeby ta współpraca przynosiła jak najlepsze efekty.

Świdnicki poseł przypominał również o kończącej się kadencji i nadchodzących wyborach. – Chciałbym aby kandydaci z naszego miasta uzyskali jak najlepsze wyniki. Trzymam za wszystkich kciuki i proszę mieszkańców, niezależnie od poglądów, by głosowali na kandydatów ze Świdnika. Nasze miasto jest na tyle duże, że spokojnie może mieć nie tylko jednego posła – dodawał A. Soboń.

List z podziękowaniami za współpracę przekazał wiceministrowi również Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta.

– Dziękujemy za nadzwyczajną aktywność i uporczywe zabieganie o zrównoważony rozwój regionu i dbałość o interesy ziemi lubelskiej i Świdnika – mówił. – Dzięki Pana zaangażowaniu do budżetu miasta wpłynęło około 80 mln zł z funduszy europejskich i rządowych.

Podczas uroczystości nie zabrakło również kontrowersji. W imieniu Koalicji Obywatelskiej protestował Waldemar Białowąs, który podobnie jak Artur Soboń startuje w wyborach parlamentarnych. Jego zdaniem czwartkowa uroczystość miała charakter kampanii wyborczej.

 

 

Artykuł przeczytano 2575 razy

Last modified: 20 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content