czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Podsumowali współpracę

Autor: |

Dzisiaj po południu odbyła się gala podsumowująca tegoroczną działalność stowarzyszeń wspieranych przez gminę miejską Świdnik. W sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury zgromadzili się przedstawiciele 32 organizacji oraz władze miasta.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi rozpoczęła się w 2013 roku. W 2019 roku stowarzyszenia, kluby i fundacje działające w Świdniku otrzymały wsparcie w kwocie prawie 2,5 mln zł. Stanowi to 2% budżetu miasta, czyli ponad dwa razy więcej niż średnia w Polsce. Pieniądze umożliwiają rozwój i aktywizację mieszkańców w rożnych dziedzinach, a przede wszystkim są gwarantem stabilnego funkcjonowania. Największymi beneficjentami 7-letniej współpracy było stowarzyszenie EGIDA (ponad 3,5 mln zł) oraz Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta (ponad 1,8 mln zł).
Gala rozpoczęła się przemówieniem burmistrza Waldemara Jaksona, który dziękował ugrupowaniom za współpracę. Następnie wręczono dyplomy oraz książki przedstawicielom wszystkich stowarzyszeń.
– Każdego roku, obserwując owoce tej współpracy, utwierdzam się w przekonaniu, że pieniądze, które przekazujemy, są dobrze spożytkowane. Dziękuję wam za wysiłek jaki wkładacie w rozwój naszego miasta i aktywizację jego mieszkańców – mówił Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której wystąpili chór męski Arion, grupa „Motyle” (PSONI Świdnik) oraz Lubelski Klub Sportów Walki „DAN”.

ao

Artykuł przeczytano 1470 razy

Last modified: 22 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content