środa, 19 czerwca 2024r.

Podróże moich marzeń

Autor: |

W Centrum Kultury gościli dzisiaj uczestnicy etapu wojewódzkiego 17. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”. W tym roku odbywał się pod hasłem „Podróże moich marzeń”, a patronat honorowy nad nim objęła Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

Na uroczystość przybył wiceminister Krzysztof Michałkiewicz, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, który gratulował uczestnikom konkursowych zmagań i podkreślał jak ważne jest to, że pokazują swoją wrażliwość i widzenie świata. Nie zabrakło również przedstawiciel władz miasta i powiatu świdnickiego – burmistrza Waldemara Jaksona, Włodzimierza Radka, przewodniczącego Rady Miasta i starosty Łukasza Reszki.
– Na konkurs, który jest nie tylko promocją twórczości osób niepełnosprawnych, ale przez proces tworzenia również ważnym elementem rehabilitacji, nadesłano ponad 180 prac, z 51 placówek naszego województwa. Te nagrodzone i wyróżnione zostały przekazane do etapu ogólnopolskiego. Dziękuję wszystkim artystom, ich opiekunom, terapeutom i kierownikom, doceniając wysiłek włożony w przygotowanie dzieł. Cieszę się, że możemy spotykać się w Świdniku, w coraz większym gronie – mówił Jerzy Dębski, dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON, organizatora imprezy.
Jury wybrało 19 prac, a ich autorzy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wśród laureatów nie zabrakło również mieszkańców naszego miasta. W konkursie startowały też osoby z Mełgwi, Krzesimowa i Wygnanowic.
Dla zgromadzonych gości wystąpił duet Magdalena Celińska i Piotr Selim. Wystawę prac można oglądać w Galerii „Za Szybą” MOK, do 27 września.

aw

Artykuł przeczytano 1648 razy

Last modified: 25 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content