poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Podaruj Wigilię samotnym seniorom

Autor: |

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kojarzący się z rodzinnym ciepłem. Nie wszyscy jednak zasiądą do wigilijnego stołu z bliskimi. Wśród nas jest wielu samotnych seniorów, dla których paradoksalnie Boże Narodzenie to najtrudniejszy, najsmutniejszy moment w roku. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich chce to zmienić, organizując akcję „Podaruj Wigilię”. 

– Dla samotnych seniorów wigilijny czas może być momentem, na który czekają przez cały rok – momentem radości, ciepła, nadziei. Jesteśmy wtedy razem – nasi podopieczni, wolontariusze i my – zespół Stowarzyszenia. Zapewniamy osobom starszym nie tylko wigilijną kolację, ale też upominki, troskliwą obecność i bezpieczny dojazd, a gdy trzeba, również specjalistyczny transport medyczny. Tych, którzy z różnych względów nie mogą dotrzeć na to świąteczne spotkanie, nasi wolontariusze odwiedzą w domach – przyniosą upominki i ciepłe słowa, po prostu – obecność drugiego człowieka – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Każdy z nas może sprawić, by święta były dla starszych, samotnych osób radosne. Wystarczy dołączyć do akcji „Podaruj Wigilię”, przekazując datek za pośrednictwem strony www.podarujwigilie.pl. Pieniądze zostaną przekazane na posiłek wigilijny, upominek oraz pokryją koszty dojazdu do seniora.

Pomoc ubraniem włączona

To tytuł kolejnej inicjatywy organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wielu z nas robi domowe porządki. To idealny moment, by zrobić coś dobrego dla innych. Jeśli więc macie w swoich szafach ubrania, których nie nosicie, ale które są zadbane, w dobrym stanie i mogą jeszcze komuś posłużyć, przekażcie je dalej. Wystarczy, że spakujecie odzież do kartonu (jego waga może wynosić od 10 do 30 kg) i zamówicie bezpłatnego kuriera klikając w guzik POMAGAM w wybranej kampanii na stronie www.ubraniadooddania.pl. W paczce można wysłać: ubrania damskie, męskie, dziecięce i niemowlęce; buty; akcesoria, np. torebki, plecaki; dodatki: czapki, szaliki; tekstylia domowe, np. koce albo pościel; biżuterię; zabawki. Rzeczy powinny być bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone. Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie www.ubraniadooddania.pl.

af

Artykuł przeczytano 238 razy

Last modified: 29 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »