piątek, 23 lutego 2024r.

Pochwal się swoją wueską

Autor: |

… i podziel się jej zdjęciem. Tak do stworzenia wystawy najpiękniejszych motocykli świata zachęcają Strefa Historii i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Na fanpagach placówek pojawiły się posty, pod którymi każdy może publikować fotkę legendarnej maszyny, której jest lub był właścicielem.

Kultowe wueski produkowano w latach 1954-1985. Przez ten czas z taśmy świdnickiego zakładu zjechało ponad 2 miliony sztuk. Modele seryjne, ale też prototypy można oglądać w Strefie Historii, mieszczącej się na drugim piętrze w Galerii Venus. Ze względu na epidemię koronawirusa, muzeum jest jednak obecnie nieczynne dla zwiedzających. Aby dalej można było podziwiać ulubione maszyny, na fanpagach SH i MOK pojawił się film z ich zdjęciami. To jednocześnie zachęta dla pasjonatów świdnickiej motoryzacji do dzielenia się swoimi kolekcjami.

Cel jest jeden. Zebrać w jednym miejscu WSKi z całego świata i wspólnie przygotować wirtualną fotogalerię. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na konto Strefy Historii lub Miejskiego Ośrodka Kultury i pod postem z filmem udostępnić komentarz ze zdjęciem swojej wueski. Można też napisać o niej kilka zdań, na przykład, w którym roku została wyprodukowana.

– Jesteśmy ciekawi ile z wyprodukowanych w Świdniku motocykli uda nam się znów zobaczyć – piszą organizatorzy zabawy.

Dołączycie do wyzwania?
AF

Artykuł przeczytano 1816 razy

Last modified: 10 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »