czwartek, 25 lipca 2024r.

Pobiegnij i zostań św. Mikołajem

Autor: |

Jest taki dzień w roku, w którym na ulicach Świdnika można spotkać mikołaje, śnieżynki i renifery, niosące pomoc potrzebującym. Podobnie będzie i w tym roku. Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę grudnia odbędzie się Charytatywny Bieg Mikołajkowy i Nordic Walking. To szósta edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik.

Początki mikołajkowego zrywu sięgają 2014 roku. Grupa świdniczan postanowiła wtedy połączyć pasję do biegania z chęcią do pomagania innym.
– Spontaniczny bieg ulicami miasta przyniósł nieoczekiwane zainteresowanie. Wzięło w nim udział 70 osób, a dary rzeczowe zostały przekazane dla Domu Dziecka w Rybczewicach – wspomina Magdalena Borowiec-Różycka z „Biegającego Świdnika”.
Kolejne lata pokazały, że wydarzenie jest bardzo potrzebne. W bieg angażują się nie tylko mieszkańcy Świdnika, ale całego województwa. Co więcej, pojawiły się głosy, by rozbudować je o drugą dyscyplinę.
– Poszerzyliśmy imprezę o marsz Nordic Walking. Promujemy ciekawe przebrania, a wszystko to w miłej, przyjacielskiej i świątecznej atmosferze – mówi członkini stowarzyszenia. – Zainteresowanie rosło z roku na rok. Piąta, jubileuszowa edycja, zgromadziła 600 uczestników i pozwoliła zebrać kwotę 25 442 zł. Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Marysi Szlązak oraz Pawełka Łagowskiego.
Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku, uczestnicy biegu pomogą najmłodszym. Tym razem pieniądze, które uda się zebrać podczas imprezy, zostaną przekazane na rzecz Martynki Kiryluk, cierpiącej na nowotwór nerwów wzrokowych. Choroba zaatakowała również jej kręgosłup. Pomoc trafi także do Pawełka Łagowskiego, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję
Bieg odbędzie się 8 grudnia, o godzinie 11.00. Do pokonania będzie dystans o długości 5 km. Start i meta zostaną zlokalizowane na parkingu przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapisy on-line prowadzone są do 4 grudnia, do godz. 23.59, na stronie www.frslublin.pl. Osoby, które nie zdążą się zapisać, będą miały jeszcze szansę 7 grudnia. W godz. 15.00-20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury czynne będzie biuro zawodów.
– Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja pozwoli nam powtórzyć sukces z lat poprzednich. W związku z dużym zainteresowaniem limit uczestników został zwiększony do 650 osób – wyjaśnia M. Borowiec-Różycka.

Zostań wolontariuszem!
Ci, którzy nie czują się pewnie w bieganiu, stowarzyszenie zaprasza do wolontariatu. Poszukiwane są osoby energiczne, uśmiechnięte, gotowe do działania, którym niestraszne są żadne wyzwania i zimowa aura.
– Ubiegły rok był rekordowy pod względem frekwencji. Liczę, że w tym będzie podobnie – dodaje Łukasz Ścibior z „Biegającego Świdnika”.
Ankietę oraz regulamin wolontariatu można pobrać na stronie www.biegajacyswidnik.pl.

Podaruj pluszaka
„Biegający Świdnik” poszukuje też „fantów” na kiermasz. Potrzebne są pluszaki, puzzle, drobne upominki, gry i inne zabawki w dobrym stanie. Wszystkie będzie można kupić w dniu imprezy, a pieniądze, które uda się zebrać z ich sprzedaży, zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Martynki i Pawełka. Zbiórka potrwa do 29 listopada. Dary można przekazać koordynatorce kiermaszu, Barbarze Wróbel. Można się z nią skontaktować na Facebooku. Więcej informacji na www.facebook.com/BiegajacySwidnik.
af

Artykuł przeczytano 1092 razy

Last modified: 15 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content