czwartek, 28 października 2021r.

Pobiegną dla Ninki po czwarty milion

Autor: |

Nina Słupska, 2-latka z Lublina, wciąż potrzebuje pomocy. Dziewczynka walczy z SMA, a leczenie jest niezwykle kosztowne. Z pomocą nadchodzą biegacze, którzy wystartują po czwarty milion. Wśród nich pojawią się również świdniczanie.

Charytatywny bieg rozpocznie się dzisiaj i potrwa do niedzieli. Dołączyć do niego mógł każdy. Akcja polega na wykonaniu dowolnej aktywności, między innymi, biegu, truchtu, nordic walking, w dowolnym miejscu oraz czasie. Pieniądze z wpisowego zostaną przeznaczona dla leczenie chorej dziewczynki.

Do pomocy dołączą również członkowie Biegającego Świdnika. Wyruszą w trasę 18 kwietnia, o godzinie 8.00. Początek trasy zaplanowali pod gabinetem specjalistycznym Arete, przy ulicy Wyszyńskiego 53. Zawodnicy pobiegną w grupach 5-osobowych. Dystans będzie wybierany indywidualnie. Bieg zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja Inicjatyw Twórczych oraz Fundacja Rozwoju Sportu. Głównym partnerem jest firma PGE.

Wpłać na zrzutkę

W Internecie wciąż prowadzone są zbiórki pieniędzy. Chętni, którzy chcą pomóc, mogą je przekazać za pośrednictwem strony internetowej www.siepomaga.pl/nina.

Pieniądze zbierane są także na Facebooku, na grupie „Nineczka Kropeczka SMA – Licytacje”. Obecnie liczy ona ponad 17 tys. członków. Zasady akcji są proste. Aby wziąć w niej udział, należy wejść na profil grupy, wystawić przedmiot do licytacji oraz podać kwotę wywoławczą. Podbijanie cen odbywa się w komentarzach. Osoba, która zaproponuje największą sumę, wygrywa. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilają konto Ninki.

nat

Fot. www.facebook.com/NineczkakropeczkaSMA

Artykuł przeczytano 192 razy

Last modified: 15 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?