piątek, 01 marca 2024r.

Place zabaw na nowo

Autor: |

Do listy miejsc zabaw dla najmłodszych dołączył ogród przy ul. Wrzosowej. Jesienią dojdą dwa place przy ul. Kopera i Jarzębinowej. Na tym jednak nie koniec. Ratusz planuje również przebudowę miejsca dla najmłodszych przy ul. Kopernika i Środkowej. Ciekawie zapowiada się także strefa dla dzieci przy Parku Avia.

Przez kilka miesięcy najmłodsi nie mogli korzystać z huśtawek i zjeżdżalni. Od poniedziałku place zabaw zostały ponownie otwarte. Do dotychczasowych atrakcji dołączył leśny ogród przy ul. Wrzosowej, który od razu spodobał się dzieciom.
– Świetne miejsce, zaciszne, przy lesie, z bardzo ciekawymi elementami, których nigdzie indziej nie ma – mówi Marlena Malicka, mama 3 – letniej Jagody. – Na pewno jeszcze nie raz je odwiedzimy.

W tzw. międzyczasie pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek przeprowadzili coroczny przegląd miejsc zabaw dla najmłodszych.
– Wynika z niego, że dwa place wymagają przebudowy. Jeden z nich mieści się przy ul. Środkowej. W tym miejscu planujemy likwidację obecnego, drewnianego placu i urządzenie skweru z drobnymi elementami do zabawy dla dzieci – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Natomiast drugi, mieszczący się przy ul. Kopernika, chcemy zastąpić nowym.

Obu przedsięwzięć nie ma jeszcze w budżecie, ale mają zostać wprowadzone do miejskich wydatków na najbliższej sesji.
– Chcielibyśmy obie te inwestycje przeprowadzić jeszcze w tym roku – dodaje M. Dmowski.
Lada moment rozpocznie się również budowa dwóch dużych placów zabaw przy ul. Jarzębinowej i Kopera. Inwestycje są już po przetargach, pieniądze na ich wykonanie pochodzą z budżetu obywatelskiego.

Natomiast od jesieni minionego roku trwa również budowa zielonej strefy, która stanie się częścią Parku Avia. Będzie się mieściła między ul. Strażacką i Fabryczną. Przewidziano w niej dużo atrakcji dla dzieci. Wśród nich są, między innymi, park linowy, naturalny plac zabaw dla najmłodszych oraz ogródek botaniczny, w którym zostaną zasadzone ciekawe gatunki rzadkich i chronionych roślin.
kal

Artykuł przeczytano 1815 razy

Last modified: 4 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »