czwartek, 29 października 2020r.

Plac zabaw raz jeszcze

Autor: |

Ratusz rozpoczął drugie podejście do budowy nowego placu zabaw przy ul. Kopernika. Zakres inwestycji się nie zmieni, ma się za to zmienić czas jej wykonania. – Chcemy, żeby zielone miejsce dla dzieci było gotowe na wiosnę przyszłego roku – tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta.

Budowa nowego placu zabaw przy ul. Kopernika pojawiła się w tegorocznym budżecie dosyć późno. – Po wiosennym przeglądzie placów i urządzeń dla dzieci, okazało się, że dwa z nich są w złym stanie. Podjęliśmy więc decyzję, że nie będziemy ich remontować, ale w ich miejscu zaplanujemy nowe – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przy ul. Kopernika miał powstać plac zabaw, natomiast przy ul. Środkowej przedstawiciele ratusza zaplanowali zielony skwer z elementami edukacyjnymi. O ile w przypadku tej drugiej inwestycji, wykonawca został już wybrany i rozpoczął prace, o tyle sprawa placu przy ul. Kopernika skomplikowała się.

– Przetarg został rozstrzygnięty, wybraliśmy nawet wykonawcę, ale ostatecznie odstąpił on od wykonania inwestycji – tłumaczy M. Dmowski.

Procedura trwała ponad miesiąc. Natomiast ponowienie przetargu na tych samych warunkach oznaczałoby, że budowa zakończyłaby się w grudniu. – Plac zabaw przy ul. Kopernika ma powstać w nowej formule. Ma być ekologiczny, obsadzony ciekawą roślinnością, z naturalnych elementów. Trudno oczekiwać, żeby wykonawca sadził rośliny w grudniu. Postanowiliśmy więc przetarg powtórzyć, ale termin zakończenia inwestycji przenieśliśmy na wiosnę przyszłego roku.

Nowe miejsce dla najmłodszych zostanie podzielone na kilka stref. W jednej znajdą się drewniane elementy zabawowe dla dzieci. Wśród nich pojawią się liny, drabinki, kładki, ruchome mostki, belki do balansowania, wieże, kolejka linowa o długości min. 15 m, domek na palach ze zjeżdżalnią, platformą do wspinania lub drabinką, trampolina oraz huśtawka.

W strefie zielonej pojawią się rabaty z bylinami, krzewami i drzewami. Ma im towarzyszyć mała architektura. Wybrane gatunki roślin będą bezpieczne dla dzieci i atrakcyjne. Na placu staną również tabliczki z ich nazwami oraz domki dla owadów. Nawierzchnia będzie piaskowa, trawiasta i wyłożona korą. Zostanie także uformowany co najmniej jeden pagórek, pod którym powstanie tunel.

Artykuł przeczytano 136 razy

Last modified: 15 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?