piątek, 26 lutego 2021r.

Piotr Darmochwał znowu w Avii

Autor: |

Kolejnym zawodnikiem, któ­ry zasilił szeregi Avii Świdnik w zimowym oknie transfero­wym jest Piotr Darmochwał. 29-letni pomocnik został wy­pożyczony do zespołu Łuka­sza Mierzejewskiego z Moto­ru Lublin.

Kibice Avii pamiętają tego zawodnika z poprzedniego wypożyczenia do świdnickie­go klubu. Wiosną 2019 roku, pochodzący z Tomaszowa Lu­belskiego piłkarz strzelił dla Avii trzy bramki. Ma za sobą ponad sto występów na pierw­szoligowych boiskach, gdzie 21 razy pokonywał bramka­rzy rywali. Poza Motorem Lu­blin grał w takich klubach jak: Wisła Płock, Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Okocim­ski Brzesko czy Wisła Puławy.

– Grałem już w Avii i do­brze wspominam ten okres. Liczę, że nadchodzący będzie jeszcze lepszy. Dla zawodnika najważniejsze jest granie, a w Motorze nie miałbym teraz do tego zbyt wielu okazji. Kluby się dogadały i fajnie, że znów tu jestem. Avia poszła do przo­du pod względem organiza­cyjnym, ale także sportowo. Kiedy byłem tu poprzednim razem, drużyna walczyła o utrzymanie. Dzisiaj ma zupeł­nie inne cele i bardzo mnie to cieszy – powiedział Piotr Dar­mochwał.

– Piotr to doświadczony za­wodnik. Był już tutaj, więc zna chłopaków i nie będzie miał problemów z aklimatyza­cją. Musimy mu się przyjrzeć, znaleźć optymalną pozycję. Będzie też musiał powalczyć o miejsce w składzie. Myślę, że meczów jest na tyle dużo, że będzie miał okazję, by się wy­kazać i wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce. Szu­kaliśmy zawodnika, który jest nie tylko doświadczony, ale też daje odpowiednią jakość. Nie widać u niego żadnych braków spowodowanych grą w poprzedniej rundzie głów­nie w klasie okręgowej. Tre­nował ciężko i widać, że jest odpowiednio przygotowany. Pozostaje kwestia zgrania się z chłopakami. Jego niewątpliwą zaletą jest wszechstronność. Może zagrać na kilku pozy­cjach – na ósemce, dziesiątce czy na skrzydle. To zawodnik, który jak liczę, wzmocni naszą siłę ognia i pomoże w osią­gnięciu jak najlepszy rezulta­tów na wiosnę – podsumował trener Łukasz Mierzejewski.

W sezonie 2019/2020 Piotr Darmochwał zagrał w trzeciej lidze w 13 spotkaniach. Strze­lił trzy bramki i zaliczył dwie asysty. Zdecydowanie trud­niejszy był dla niego okres po awansie Motoru do drugiej ligi. W rundzie jesiennej sezo­nu 2020/2021 dla pierwszego zespołu prowadzonego przez Mirosława Hajdę zagrał w dwóch meczach. Zdecydowa­nie częściej grał w rezerwach klubu z Lublina występującego w lubelskiej klasie okręgowej. W tym zespole jesienią strzelił sześć bramek i w dużym stop­niu przyczynił się do tego, że rezerwy Motoru są niekwe­stionowanym liderem swojej ligi.

MO

Artykuł przeczytano 145 razy

Last modified: 19 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?