poniedziałek, 02 października 2023r.

Piłkarskie emocje pod „Piątką”

Autor: |

Jak w czasie ferii odciągnąć dzieciaki od komputera? Tomasz Giełzak, trener piłkarskiej sekcji MKS Avia dziewcząt i animator Orlika przy Szkole Podstawowej nr 5 ma na to sportowy pomysł.

– Postanowiłem zorganizować zimowy turniej piłki nożnej dla młodzieży poniżej 18 roku życia. Nie chodzi o wielki wyczyn, ale o to, żeby dzieciaki wstały wcześniej, bo mecze rozpoczynamy o godzinie 10.00. a nie spały do 13.00. Oczywiście są też dziewczęta i chłopcy trenujący w Avii, więc staramy się również o podniesienie umiejętności piłkarskich i pracę nad kondycją. Towarzystwo jest przemieszane, bo przychodzą także młodzi piłkarze Świdniczanki i niezrzeszeni, zatem reprezentacja środowisk jest kompletna. Do turnieju zapisało się nadspodziewanie dużo, bo aż 10 zespołów, w tym 3 złożone z dziewcząt. Pasjonatom futbolu pogoda niestraszna, dlatego rozgrywamy mecze niezależnie od tego czy pada, czy też chwilowo nie. Jako arbiter zawodów staram się sędziować sprawiedliwie, czyli tak, żeby dziewczęta nie przegrywały zbyt wysoko. Rywalizację zaczęliśmy 16 stycznia, zakończymy po 1o dniach, 26 stycznia. W tym czasie rozegramy po 5 pojedynków dziennie, czyli w sumie 50 spotkań. Zawody, jak widać, są dosyć intensywne. Mam nadzieję, że nikt do tego czasu nie nabawi się kontuzji. Jak każdy turniej, tak i nasz ma swoje gwiazdy. Na razie na czoło wybija się Wiktor Lenard, młody piłkarz Avii, który w jednym z meczów strzelił aż 6 bramek, ale także wyróżnia się wyszkoleniem technicznym – mówi Tomasz Giełzak.

W turnieju biorą udział: wirtuozi FC, Kalorie Zawala, Huragan FC, FC Po Marchewce, Spajderchrumy Power Rangers, Franciszkanie, FC Kasacja, FC SIUU, Fani Rusiny, czyli marki znane już w całym futbolowym świecie

Artykuł przeczytano 888 razy

Last modified: 20 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »