poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Pierwszy jarmark tuż, tuż

Autor: |

Sympatycy świątecznego klimatu – zarezerwujcie sobie czas 16 i 17 grudnia. To właśnie wtedy, na placu Konstytucji 3 maja, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na wydarzenie zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.

– To będzie pierwszy taki jarmark w naszym mieście. Już teraz zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Oprócz możliwości zrobienia zakupów na świąteczny stół, planujemy też występy artystyczne i warsztaty, w czasie których będzie można samemu przygotować dekoracje  – zachęca Monika Wójcik, p. o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Do udziału w jarmarku zgłosiło się ponad 70 wystawców. Na ich stoiskach kupimy między innymi: wędliny, wędzone ryby, sery, miody, ciasta, nalewki, wyroby garmażeryjne, a także ozdoby świąteczne i inne przedmioty rękodzielnicze – bombki, stroiki, wyroby z włóczki, świece sojowe, drewniane zabawki, naturalną biżuterię, wyroby ze szkła, maskotki, dekoracje ze sznurka, ceramikę.

Organizatorzy zaplanowali także wiele dodatkowych atrakcji. W sobotę i niedzielę świdniczanie pokolędują z Chórem Męskim Arion i zespołem wokalno-instrumentalnym Noira (MOK), zespołem „Retro” (CUS), Chórem św. Kingi, chórem „Tercja” (SDK) oraz ZTL „Leszczyniacy”. W sobotę na placu pojawią się aktorzy Teatru „A” z Gliwic z barwnym spektaklem, który powstał na kanwie chrześcijańskiej legendy „Kaftanik dla Dzieciątka”. Natomiast w niedzielę świdniczan bawić będzie Grupa Żywy Teatr z Bielawy, która o godz. 15.00 poprowadzi kolorowa paradę spod kina „Lot” na plac Konstytucji 3 maja.

Podczas jarmarku obywać się będą również wyjątkowe zajęcia, zarówno dla młodszych, jak i starszych. W Cukierni Finezja będą to warsztaty pieczenia świątecznych pierników – zapisy ruszą 6 grudnia. Strefa Historii zachęci do składania kartonowej szopki bożonarodzeniowej. Chętni wezmą też udział w warsztatach tworzenia pomadek ochronnych, kul kąpielowych i świątecznych lampionów. Pojawi się też stoisko, na którym odwiedzający będą mogli pięknie zapakować zakupione cuda.

Na placu nie zabraknie świętego Mikołaja, który pomoże we wsparciu „Zakręconej akcji” dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Plastikowe nakrętki będzie można przekazać wolontariuszom.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także okazja do pomocy braciom mniejszym, o których dbają Stowarzyszenie Milej(ów) dla Zwierząt, Fundacja Kocie Anioły oraz Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami. Oprócz datków wrzuconych do puszek, będzie można przekazać mokrą i suchą karmę, akcesoria przydatne dla zwierzaków oraz żwirek dla kotów.

Szczegółowy program wydarzenia opublikujemy niebawem.

aw, fot. Grupa Żywy Teatr/Facebook

Artykuł przeczytano 390 razy

Last modified: 24 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »