sobota, 06 czerwca 2020r.

Pierwszy etap na finiszu

Autor: |

Początkowy odcinek ul. Okulickiego, od ul. Wyspiańskiego w stronę szpitala, jest już niemal gotowy. To znak, że pierwszy etap prac związanych z realizacją projektu „Mobilny LOF” zbliża się ku końcowi.

Inwestycji, polegającej na budowie dworca przesiadkowego oraz skomunikowania go ze stacją kolejową Świdnik-Miasto, podjęło się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Prace zostały podzielone na dwie części. Pierwsza, obejmująca przebudowę fragmentu ul. Okulickiego rozpoczęła się pod koniec stycznia. W jej ramach miała zostać położona nowa nawierzchnia, wytyczona ścieżka rowerowa oraz przygotowane miejsca postojowe. Wkrótce zostanie sfinalizowana, a mieszkańcy tej części Świdnika znów będą mogli poruszać się nią bez przeszkód.

– Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Na ścieżce rowerowej wylano już masę bitumiczną, gotowe są także chodniki i oświetlenie – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W tym samym czasie wykonawca rozpoczął przebudowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Targowej.

– Program „Mobilny LOF” nie obejmuje jednak budowy nowej kanalizacji i wymiany nawierzchni na ul. Targowej, dlatego zdecydowaliśmy się sfinansować ją ze środków miasta. Decyzja o przekazaniu pieniędzy na ten cel zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miasta – wyjaśnia M. Dmowski.

Drugi etap za dwa miesiące

Wkrótce powinien rozpocząć się drugi etap inwestycji w ramach programu „Mobilny LOF”. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę dworca przesiadkowego, który ma ułatwić podróż do i ze Świdnika oraz usprawnić komunikację wewnątrz miasta. Węzeł przesiadkowy będzie miał formułę „parkuj i jedź”. Mieszkańcy dotrą do niego prywatnymi samochodami lub jednośladami, zostawią je na parkingu i przesiądą się do autobusu albo pociągu.

– Na decyzję czeka się zwykle trzy miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zacząć się już w lipcu – dodaje zastępca burmistrza.
AF

Artykuł przeczytano 706 razy

Last modified: 16 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?