sobota, 24 lutego 2024r.

Pierwszy dzwonek w “Siódemce”

Autor: |

„Będziemy uczyć się pilnie i systematycznie. Będziemy punktualnie przychodzić do szkoły. Będziemy dobrymi kolegami. Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt Ślubujemy!” – dzieci rozpoczynające pierwszą klasę w Szkole Podstawowej nr 7, podobnie jak pierwszaki z innych placówek, wstąpiły dzisiaj w uczniowskie szeregi.

– Wiem, że przyprowadzacie Państwo swoje dzieci z niepokojem, zwłaszcza do pierwszej klasy – powiedział Piotr Bogusz, dyrektor SP7. – Przyprowadziliście jednak swoje dzieci do szkoły, gdzie nauczyciele traktują swoje obowiązki poważnie. Po obiektywnych wynikach klas 8 mogę powiedzieć, że takich placówek podstawowych w Polsce jest tylko 11%. Z 14 tysięcy, nasza szkoła znajduje się wśród 1300 z takimi wynikami nauczania – dodał P. Bogusz.

1 września to ważna data w kalendarzu każdego ucznia. Rozpoczynający się nowy rok szkolny to szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, poznanie nowych koleżanek i kolegów czy zebranie wielu wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci.

W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział również: Marcin Dmowski – zastępca burmistrza Świdnika, Bożena Zapalska – naczelnik Wydziału Zarządzania Oświatą oraz Jerzy Irsak – prezes zarządu P. K. Pegimek.

– Poproszę o wielkie brawa dla naszych pierwszaków – przywitał dzieci Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Pamiętajcie, że początki bywają trudne. Wiem jednak, że z biegiem czasu będziecie z chęcią przychodzić do szkoły, żeby spotkać się z kolegami, uczyć oraz bawić. Życzę Wam wytrwałości i siły. A Wam, drodzy rodzice, żebyście potrafili doceniać swoje dzieci i być z nich dumni. – powiedział M. Dmowski.

Urząd Miasta, we współpracy z P. K. Pegimek, rozpoczął cykl nauczania o ekologii. Z tej okazji dzieci otrzymały niespodzianki, wśród których znalazły się butelki z filtrem umożliwiające picie wody z kranu.

Artykuł przeczytano 2006 razy

Last modified: 5 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »