poniedziałek, 20 września 2021r.

Pierwsza kreska

Autor: |

Wczoraj, po zmierzchu, Paweł Kasperek, autor kilkunastu murali, które możemy oglądać w wielu miejscach Świdnika, rozpoczął kolejne dzieło. Jest nim mural poświęcony 70-leciu PZL-Świdnik, powstający na terenie Parku Avia. Okazja jest niezwykła i miejsce niezwykle, bo Park Avia odwiedzają tysiące ludzi. Mural będzie jego kolejną atrakcją.

Zadanie jest ambitne. Ma prawie 3 metry wysokości i 15 metrów szerokości. Na osi czasu przedstawia wszystkie śmigłowce produkowane w PZL-Świdnik. Będzie nie tylko wizją artystyczną, ale również lekcją historii świdnickiego lotnictwa.

Pierwszym etapem pracy było naszkicowanie muralu. Czynność zajęła trzy godziny, od 21.00 do północy. Kolejne dni autor poświęci na wypełnianie konturów farbami. Przy sprzyjających warunkach, w całej krasie mural będziemy mogli oglądać najprawdopodobniej już pod koniec przyszłego tygodnia.

– To jeden z moich największych murali. Poprzedni, jaki miałem okazję wykonać, był poświęcony inżynierowi Stanisławowi Bieni. Od pewnego czasu stosują nową metodę nanoszenia wzoru muralu na ścianę, poprzez odrysowanie obrazu wyświetlanego przez projektor. Znacznie zwiększa to tempo powstawania muralu – mówi Paweł Kasperek, od lat współpracujący z Miejskim Ośrodkiem Kultury przy projekcie „Kadry Świdnika”.

Artykuł przeczytano 409 razy

Last modified: 14 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?