poniedziałek, 26 lipca 2021r.

„Piątka” żegna ósmoklasistów

Autor: |

Wczoraj ósmoklasiści z „Piątki” pożegnali się z murami swojej szkoły. W wielu ciepłych słowach i z życzeniami sukcesów  na kolejnych ścieżkach życiowych i edukacyjnych zwrócili się do absolwentów nauczyciele i dyrekcja placówki.

– Przede wszystkim zdobywaliście tu wiedzę – powiedział Tomasz Szydło, dyrektor szkoły. – Jest coś jednak ważniejszego – to mądrość. Życzę wam, abyście opuszczając szkołę zdobywali wiedzę i pielęgnowali mądrość. Jest to umiejętność podejmowania rozważnych decyzji. Tylko mądre decyzje dadzą wam prawdziwą satysfakcję z życia. Dlatego strzeżcie się ludzi, którzy będą wam podrzucali złe idee. Pamiętajcie, że macie swój rozum i rozważajcie wszystkie pomysły za jego pomocą.

W SP nr 5, rok szkolny pożegnało 163 absolwentów z 7 oddziałów. Uroczystość była skromna ze względu na stale obecną pandemię. Najlepsi uczniowie odebrali nagrody za udział w konkursach kuratoryjnych, olimpiadach ogólnopolskich. Wielu za sukcesy sportowe. Obecni byli również stypendyści dyrektora szkoły.

słs

Artykuł przeczytano 230 razy

Last modified: 25 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?