poniedziałek, 10 maja 2021r.

Piaski. Krok bliżej do małej obwodnicy miasta

Autor: |

To będzie największa inwestycja drogowa w historii miasta. Urząd podpisał umowę z firmą, która przygotuje projekt małej obwodnicy Piask.

Chodzi o rozbudowę ulicy Armii Krajowej, która spełni w przyszłości rolę małej obwodnicy Piask dla podróżujących z i w kierunku Gardzienic.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy: od ulicy Lubelskiej do ulicy Głębokiej oraz od Głębokiej do drogi wojewódzkiej.

Koszt całej budowy to – według szacunków urzędników – przynajmniej 8 mln zł.

– To najważniejsza, najtrudniejsza i największa inwestycja – oceniał na piątkowej Radzie Miejskiej burmistrz Michał Cholewa.

(To będzie największa inwestycja drogowa w dziejach miasta – przeczytaj więcej)

Przetarg na projekt “małej obwodnicy” już rozstrzygnięty, a umowa z wykonawcą podpisana.

Projekt wykona spółka GCPS z Lublina. Koszt: 323 tys. zł. To największa suma jaką kiedykolwiek gmina przeznaczyła na dokumentację inwestycji.

Skąd tak duża kwota?

Zazwyczaj gmina robi krótkie odcinki dróg, do kilometra i wtedy nie potrzeba rozbudowanej dokumentacji. Ta inwestycja jest inna – trzeba m.in. podzielić aż 200 działek.

Wykonawca ma dziewięć miesięcy na dostarczenie projektu z pozwoleniem na budowę.

– Czy będziemy realizować inwestycje, to zależy tylko od uzyskania środków zewnętrznych – mówi M. Cholewa. I już teraz ocenia, że cena “małej obwodnicy” też będzie najprawdopodobniej historyczna.

(rp)

Artykuł przeczytano 321 razy

Last modified: 2 maja, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?