czwartek, 29 października 2020r.

Piaski. Jest pomysł na budowę zalewu. Każdy może się wypowiedzieć.

Autor: |

Zalew ma powstać na rzece Giełczwi, na południe od Piaski. Projektowanie już się rozpoczęło, wystartowały też konsultacje z mieszkańcami.

Zgodnie z planem zbiornik o pow. niespełna 100 ha, ulokuje się pomiędzy Piaskami, wsią Giełczew a drogą krajową 837 prowadzącą w kierunku na Gardzienice. Zalew będzie składał się z dwóch akwenów oddzielonych groblą. Od strony wschodniej w całości otoczy go zapora boczna, a od strony północnej oprze się o zaporę czołową. Akwen główny będzie głębszy (1,5 – 3m), z pasem roślinności brzegowej.

Ze zbiornika skorzystają mieszkańcy – możliwe będzie na nim m.in. wędkowanie, uprawianie sportów wodnych (powstanie parking z pochylnią do wodowania sprzętu wodnego) oraz urządzenie plaży i kąpieliska na zachodnim brzegu, od strony Piask.

Władze Piaski chcą zdobyć zewnętrzne pieniądze na budowę zbiornika. Powstaje już dokumentacja projektowo-kosztorysowa inwestycji. Potrzebna jest również opinia mieszkańców.

Konsultacje prowadzone są – ze względu na COVID-19 – w formie elektronicznej. Rozpoczęły się w czwartek (17 września) i potrwają do 2 października.

W konsultacjach może uczestniczyć każdy mieszkaniec gminy. Wystarczy wejść na Portal Partycypacji Społecznej Gminy Piaski (konsultacje.piaski.pl). Tam znajduje się szczegółowy opis inwestycji. Wszelkie uwagi i opinie należy przesłać na adres e-mail: zalew@piaski.pl. Urząd podkreśla, że anonimowe wiadomości nie będą brane pod uwagę.

rp

(fot. Urząd Miasta Piaski)

Artykuł przeczytano 293 razy

Last modified: 18 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?