wtorek, 02 marca 2021r.

Piaski. Gmina przejmuje utrzymanie głównych ulic

Autor: |

To gmina, a nie drogowcy z Lublina zajmą się sprzątaniem i utrzymaniem dróg wojewódzkich, które przecinają Piaski czyli ulic Lubelskiej i Partyzantów.

Tak zdecydowali radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Piaskach. Chodzi o bieżące utrzymanie dróg nr 836 i 837 – sprzątanie oraz utrzymanie zieleni w pasach przydrożnych. Gmina zajmie się tym od stycznia 2021 roku.

– To bardzo ważna uchwała, prosiliśmy o to od dawna. Dotyczy dwóch głównych ulic, które biegną przez Piaski. To drogi wojewódzkiej i obowiązek utrzymania czystości i zieleni spoczywa na Zarządzie Dróg Wojewódzkich  – tłumaczył Michał Cholewa, burmistrz Piask. I dodał: – My wiemy jak to bywa, są czasem problemy z przetargami, a jak dochodzi do utrzymania ulic to zieleń nie jest ścięta w odpowiednim czasie np. przed świętami państwowymi. Wiele samorządów chciałoby mieć taką możliwość. To oni decydują wtedy, kiedy dana czynność jest wykonywana.

Miasto już zajmuje się ulicą Gardzienicką. Ma na jej utrzymanie w tym roku 55 tys. zł. – Ta kwota nie wystarcza, niemniej lepszy wróbel w garści niż nic – podsumował M. Cholewa.

(rp)

Artykuł przeczytano 336 razy

Last modified: 15 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?