wtorek, 22 września 2020r.

Patriotyzm na graffiti

Autor: |

Na ścianie budynku sąsiadującego ze stacją Świdnik-Wschód powstało patriotyczne graffiti. Czarno-biały napis „Świdniccy Patrioci”, ozdobiony herbami Świdnika i Polski oraz biało-czerwoną szachownicą, stworzyli członkowie inicjatywy społecznej „Świdniccy Patrioci”.

Grupa działa od roku. Zrzesza osoby interesujące się historią Świdnika i jego mieszkańców. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przypomina o ważnych wydarzeniach dotyczących miasta i kraju. Prężnie działa także w „realu”, uczestnicząc w uroczystościach rocznicowych, organizując akcje pomocy dla potrzebujących czy sprzątania zielonych zakątków. Teraz, w porozumieniu z mieszkańcami, przygotowała wyjątkowe graffiti upamiętniające swoją działalność.

– We wrześniu będziemy obchodzić pierwszą rocznicę działalności jako „Świdniccy Patrioci”. To dobra okazja do zrobienia graffiti i pokazania, że istniejemy – mówi Grzegorz. – Jeśli chodzi o miejsce, na którym powstała praca, to zbieg przypadków, ale też dobra wola właścicieli garaży, którzy pozwolili na wykonanie malunku. Graffiti stworzyli Michał i Patryk, osoby zaprzyjaźnione z grupą. Pracę można oglądać na fasadzie budynku na osiedlu Wschód, od strony torów kolejowych.

af

Artykuł przeczytano 234 razy

Last modified: 10 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?