poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Patriotyczne śpiewanie

Autor: |

Można wywiesić flagę, pomóc, gdy ktoś znajdzie się w potrzebie, zatrzymać się na znak szacunku, gdy słyszymy „Mazurka Dąbrowskiego” albo po prostu… zaśpiewać. Patriotyzm ma wiele twarzy i przystoi każdemu, niezależnie od tego, ile ma lat. Dobrze wiedzą o tym dzieci z Przedszkola nr 7, które zaprosiły swoich bliskich oraz Chór Arion na wieczornicę.

– Dziś cała Polska spotyka się w naszym przedszkolu. A co to jest Polska? Czy ktoś z Was wie – zapytała najmłodszych Ewa Marchlewska, dyrektor Przedszkola nr 7. – Polska to dom rodzinny, serce mamy, taty, babci, dziadzia, siostry, brata. Polska to przedszkole, drzewa, ptaki, snopy leżące w stodole. To nasza Ojczyzna. Dziś opowiedzą nam o niej bohaterowie z grupy „Smerfy”.

Młodzi artyści zaprezentowali przed zebraną w „Siódemce” publicznością poloneza i krakowiaka. Śpiewali także piosenki i recytowali wiersze. Ich występ urozmaicili również dziadkowie i rodzice przedszkolaków, którzy opowiedzieli najmłodszym o tym, jak to się stało, że Polska na 123 lata zniknęła z mapy świata oraz co wydarzyło się w listopadzie 1918 roku.

Na scenie nie zabrakło także Chóru Arion. Chórzyści wspólnie z dziećmi zaśpiewali pieśni patriotyczne. Na koniec zaprosili do świętowania niepodległości rodziców i dziadków. Wieczornicę zwieńczyło wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego.

af

« z 3 »

Artykuł przeczytano 100 razy

Last modified: 15 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »