poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Pasja i lek na całe zło

Autor: |

W Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury po raz pierwszy zagości twórczość Anny Pasik. Od 2 sierpnia będzie można podziwiać jej obrazy wykonane techniką olejną i akwarelową, a także ikony robione z wykorzystaniem metody decoupage.

Anna Pasik jest lublinianką, pracuje jednak w Świdniku. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu, zainspirowana warsztatami w pracowni Art. Terapii w Ustroniu.

– Za namową koleżanki trafiłam na warsztaty w pracowni arteterapii w sanatorium „Równica”. Dołączyłam do grupy kuracjuszek spędzających w ten sposób czas wolny, by sprawdzić swoje umiejętności. Czuwał nad nami ustroński artysta Dariusz Gierdal. Pierwszego dnia dostałam ołówek do ręki, kolejnego kredki. Okazało się, że to, co widzę, potrafię też przelać na papier. Na trzecim spotkaniu usłyszałam od pana Darka, że jestem niezwykle utalentowana i słowa te inspirują mnie do dziś – wyjaśnia pani Anna, która przyznaje również, że „w tej chwili malowanie jest nie tylko pasją, bez której nie wyobraża sobie życia, ale przede wszystkim terapią, lekiem na całe zło”.

Przez ostatnie lata, metodą eksperymentu, uczyła się jak malować, ale również jak łączyć farby z mediami (olej, terpentyna itp.). Nie są jej obce akwarele, akryle, kredki, pastele i węgiel. Z czasem powiększyła warsztat o technikę decoupage i tak zaczęła się jej przygoda z ikonami. Wykleja, maluje, złoci, zabezpiecza, lakieruje. Jeśli chodzi o tematy, zazwyczaj maluje to, co podpatrzy i co się jej spodoba. Są to krajobrazy, pejzaże, abstrakcje, ilustracje botaniczne.  Inspiruje ją również „piękno” pod każdą postacią – piękne obrazy innych artystów, piękno przyrody, abstrakcje i wiele innych rzeczy, które akurat spotkała na swej drodze.

Swój wystawowy debiut miała w lutym, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Od wtorku jej prace będą mogli oglądać wszyscy, którzy odwiedzą Miejski Ośrodek Kultury.

–  Zachęcamy do obejrzenia wystawy i chwili zadumy nad pięknem naszego świata, który tak owocnie wydobył talent z osoby niezwiązanej wcześniej ze sztukami pięknymi. Prace Anny Pasik będą gościły u nas do 19 sierpnia  – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

aw

Artykuł przeczytano 343 razy

Last modified: 29 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »