sobota, 24 lutego 2024r.

Parking i Środkowa po nowemu

Autor: |

Dotąd można było do niego wjechać tylko od strony ulicy Niepodległości. Teraz zostanie otwarty na ul. Środkową. Trwa przebudowa parkingu znajdującego się obok przychodni przy al. Lotników Polskich 22.

Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe. Do przetargu stanęły cztery firmy, jednak ostatecznie wybrano ofertę przedstawioną przez LS Complex Sp. z o. o. z Lublina. Przebudowa ma kosztować blisko 1,2 mln zł. Radni miasta podjęli decyzję, by dofinansować to zadanie. 19 opowiedziało się „za”, dwóch wstrzymało się od głosu.

– Parking był w opłakanym stanie. Radni zgodzili się, by sfinansować połowę inwestycji, co oznacza, że jako miasto dołożymy na nią 600 tys. zł – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Prace na terenie parkingu ruszyły jeszcze przed wakacjami. Zgodnie z planem, wymieniana jest nawierzchnia, pojawią się dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, układane są chodniki. Wykonawca przeprowadza też prace z zakresu branży sanitarnej i elektrycznej.

Zgodnie z nowym planem na parking będzie można wjechać z dwóch stron. Tak, jak poprzednio, wjazd będzie możliwy od strony ul. Niepodległości. Drugi będzie dostępny od strony ul. Środkowej, która dotąd była ulicą dwukierunkową.

– Ul. Środkowa stanie się jednokierunkowa. Mieszkańcy będą na nią wjeżdżać od strony ul. Wyspiańskiego – tłumaczy M. Dmowski.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Artykuł przeczytano 862 razy

Last modified: 11 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »