wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Park pod okiem kamer

Autor: |

Wandale i miłośnicy alkoholowych imprez pod gołym niebem nie zadomowią się w nowym parku przy al. Lotników Polskich. Wkrótce zawiśnie tam osiem kamer monitoringu miejskiego.

Nowy zielony zakątek powstaje od maja przy al. Lotników Polskich, za stacją paliw. Prace są już niemal ukończone. Jednak park wzięli na celownik wandale. Po jednej z nocnych imprez, pozostawili po sobie pomazane ławki, potłuczone szkło, porozrzucane butelki i opakowania po papierosach. Mieszkańcy zalarmowali w tej sprawie władze miasta.
Dlatego w parku przy al. Lotników Polskich zawiśnie osiem kamer.
– Cztery stałe i cztery obrotowe – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej. Dodaje: – Wiemy z doświadczenia, że sama świadomość obecności kamer monitoringu działa studząco na wandali i imprezowiczów.
Kamery obejmą swoim polem widzenia cały park, czyli teren pomiędzy ulicami: al. Lotników Polskich – Spadochroniarzy – Majewskiego. To nie wszystko. Monitoring ułatwi również pilnowanie porządku na uliczkach osiedli przylegających do parku.
– Instalując monitoring chcemy wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tej części Świdnika – podkreśla Ewa Jankowska, sekretarz miasta.
Zakup, instalacja i obsługa kamer będzie kosztowała ok. 50 tys. zł. Zapisanie pieniędzy na monitoring w budżecie miasta radni będą głosowali na sierpniowej sesji Rady Miasta.
rp

Artykuł przeczytano 1412 razy

Last modified: 13 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content