czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Panattoni ma czterech najemców

Autor: |

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie oddaje do użytku kolejną inwestycję. To Panattoni Park Lublin IV, którego budowę rozpoczął w 2023 roku w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Do liczącego 52 tys. mkw. kompleksu budynków wprowadzą się najemcy z branż – automotive, produkcji suplementów, FMCG i papierniczej specjalizującej się w wytwarzaniu opakowań.

– Świadczy to o dużej elastyczności kompleksu i potencjale dla zróżnicowanych procesów zarówno produkcyjnych, jak i logistycznych. Najemcy to firmy o międzynarodowym zasięgu – prowadzą wysoko wyspecjalizowaną działalność wiążącą się z niestandardowymi potrzebami, na które Panattoni jako deweloper odpowiedział – wyjaśnia Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Pierwszą z firm, które rozpoczynają działalność w Panattoni Park Lublin IV, jest KOSTAL Automobil Elektrik, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego. Zajmie ona 17 tys. mkw. powierzchni. Kolejną jest Leciforce, producent lecytyny i fosfolipidów stosowanych, m.in. w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej. Do Panattoni Park Lublin IV wprowadza się też Mastermedia, będąca światowym potentatem w eksporcie polskiej żywności. Firma zajmie 14 tys. mkw. powierzchni całego obiektu.

Nowym najemcą został również MM Lublin. To producent pudełek składanych i etykiet samoprzylepnych dla rynku kosmetycznego, farmaceutycznego i opieki zdrowotnej, który zaopatruje klientów zlokalizowanych w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej.

– Po terminalu dla DB Schenker to już nasza druga inwestycja w ramach świdnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, zrealizowana dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy, które tworzą przyjazne warunki do inwestowania i prowadzenia biznesu. Województwo lubelskie staje się obecnie motorem napędowym całej Polski Wschodniej i przyciąga międzynarodowych graczy. Sprzyjają temu dostęp do zasobów pracowniczych, w tym również do wykwalifikowanej kadry, stale rozwijająca się infrastruktura – kolejne szlaki komunikacyjne na czele z międzynarodową trasą Via Carpatia oraz nowy lotniczy terminal cargo, a także dynamiczny wzrost wolumenu nowoczesnej powierzchni, w czym ogromną zasługę mają inwestycje Panattoni – podsumowuje Dorota Jagodzińska-Sasson.

fot. panattonieurope.com

 

Artykuł przeczytano 250 razy

Last modified: 28 lutego, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content