poniedziałek, 10 maja 2021r.

Pamiętali o Wyklętych

Autor: |

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nauczyciele historii z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zaprosili swoich uczniów do udziału w konkursach „Niezłomni-Niezapomniani” oraz „Żołnierze podziemia niepodległościowego w grafice młodych”.

– Naszym celem było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego, a także kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych – mówi Anna Piątkowska-Barwińska, która zorganizowała konkursy z Piotrem Jusińskim i Łukaszem Czaplą.  

Natomiast uczestnicy stanęli przed zadaniem stworzenia prezentacji multimedialnej, zawierającej maksymalnie 20 slajdów lub pracy plastycznej w formie plakatu i dowolną techniką.

– Otrzymaliśmy kilkadziesiątzgłoszeń. Bardzo cieszymy się z aktywności naszych dzieci i młodzieży. Konkursy dla uczniów II LO były kontynuacją działań aktywizujących ich do poznawania historii najnowszej i sylwetek bohaterów walczących  o wolną Polskę. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych licealiści przygotowali na lekcje historii projekty dotyczące Niezłomnych, w wybranej przez siebie formie: prezentacji multimedialnej, pracy pisemnej lub plakatu. Swoją pracę zaprezentowali na zajęciach. Ważne jest, żeby nauczyciel był przewodnikiem, który ukierunkuje i zachęci do poszukiwań informacji oraz materiałów,  a uczniowie sami je opracują i zaprezentują. Efekty ich działań udowadniają, że młode pokolenie bardzo chłonie wiedzę o historii naszego narodu i wyznaje wartości, które przyświecały walczącym o wolność Niezłomnym. Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i zaangażowania – dodaje pani Anna.

W kategorii prezentacja multimedialna „Niezłomni – Niezapomniani” wśród uczniów liceum najlepsza okazała się Milena Binięda (kl. IIA L3). Drugie miejsca zajął Jakub Machnikowski (kl. IIA L4). Na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Pietrzela (kl. IIA L3).

Wśród uczniów szkoły podstawowej pierwsze miejsce ex aequo zajęły Lena Dajewska (kl. 7a) i Ewelina Pastuszka (kl. 8a). Druga nagroda powędrowała do Jakuba Olecha (kl. 7b).

W konkursie plastycznym „Żołnierze podziemia niepodległościowego w grafice młodych” wyróżniono Milenę Biniędę (kl. IIA L3), Jakuba Angelloniego-Wójcika (kl. ID L4) i Julię Pizoń (kl. 7b).

Prace laureatów można obejrzeć na stronie www.2lo.zso1.swidnik.pl.

aw

Artykuł przeczytano 160 razy

Last modified: 15 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?