sobota, 19 września 2020r.

Pamięci siatkarzy Avii

Autor: |

Już niebawem kibiców czeka pierwsza okazja, by po przerwie zobaczyć siatkarzy Avii na żywo. W piątek oraz sobotę, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7, odbędzie się XVI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik.

Turniej stał się tradycją, upamiętniającą trudne chwile świdnickiego klubu. W 1976 roku na Górkach Sławinkowskich zginęli zawodnicy I-ligowej wówczas Avii – Zdzisław Pyc i Henryk Siennicki. W 2004 roku ich los podzielili Wojciech Trawczyński, Jakub Zagaja, Łukasz Jałoza oraz kierowca busa, Stefan Sznajder. Trzy lata później, ocalały w wypadku z 2004 roku, Łukasz Maziak zginął w drodze z Mełgwi do Świdnika. 29 marca 2017 roku zmarł ostatni z patronów Memoriału, długoletni zawodnik i trener żółto-niebieskich, Krzysztof Lemieszek.

W Świdniku, poza gospodarzami, zaprezentują się: LUK Politechnika Lublin, Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz KPS Siedlce.

– Będzie to turniej z mierzącymi wysoko drużynami. Mocnymi zespołami, które pokażą nam, w jakim miejscu jesteśmy. Gramy u siebie, więc chcemy pokazać się z dobrej strony, tym bardziej, że wydarzenie odbędzie się półtora tygodnia przed ligą. Musimy już teraz skupić się na detalach, na tym co u nas kuleje. Mamy jeszcze trochę czasu i myślę, że w momencie startu ligi będziemy na nią gotowi – powiedział trener Witold Chwastyniak.

Harmonogram turnieju

Piątek
godz. 17.00 Polski Cukier Avia Świdnik vs Lechia Tomaszów Mazowiecki
godz. 19.00 LUK Politechnika Lublin vs KPS Siedlce

Sobota
godz. 12.00 Mecz o trzecie miejsce
godz. 14.00 Finał

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i obowiązującym rozporządzeniem rządowym, liczba miejsc na hali jest ograniczona do 175 osób. Należy zajmować co drugie miejsce na trybunach oraz zdezynfekować ręce po wejściu na halę. Do czasu zajęcia miejsca każdy kibic musi mieć na sobie maseczkę zakrywającą usta i nos.

mo

Artykuł przeczytano 290 razy

Last modified: 10 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?