poniedziałek, 20 maja 2024r.

Otworzą swoje drzwi

Autor: |

Za chwilę gimnazjaliści i uczniowie ósmych klas szkół podstawowych zmierzą się z egzaminem kończącym pierwszy etap ich edukacji. Nim się to jednak stanie, szkoły średnie zaproszą ich na Dni Otwartych Drzwi.

Na zainteresowanych czeka Powiatowe Centrum Edukacji Narodowej. Placówka zaprasza do siebie 21 marca, od godz. 8.00 do 13.00. Mile widziane są grupy zorganizowane, ale też osoby indywidualne.

– W tym roku stawiamy na nasze sztandarowe zawody: technik mechanik, mechanik lotniczy, ekonomista, informatyk oraz technik eksploatacji portów i terminali. To one cieszyły się dotychczas największym zainteresowaniem. W przypadku szkoły branżowej, proponujemy zawód operatora obrabiarek skrawających – wymienia Anna Goral, dyrektor PCEZ.

Osoby, które pierwszy dzień wiosny przywitają wspólnie z PCEZ, zapoznają się z zasadami rekrutacji elektronicznej. Poznają też życie codzienne szkoły. Wezmą udział w lekcjach pokazowych, zwiedzą budynki PCEZ i warsztatów oraz dowiedzą się wszystkiego o proponowanych im zawodach.

Kilka dni później, w swoje progi zaprosi II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego. Szkoła organizuje dwie tury wydarzenia. Pierwsze, stworzone z myślą o gimnazjalistach, odbędzie się 28 marca i rozpocznie się godz. 8.30. Drugie, kierowane do ósmoklasistów, 25 kwietnia. W „Baczyńskim” powstaną klasy: matematyczna, biologiczno-chemiczna, geograficzno-językowa i humanistyczna z edukacją medialną.

– Zdecydowaliśmy się na podzielenie wydarzenia, żeby wszystko było bardziej klarowne dla uczniów i ich rodziców. W tym roku towarzyszy nam hasło „II LO to perspektywy”. Chcemy w ten sposób nawiązać do wyróżnienia Srebrną Tarczą, które otrzymaliśmy w najnowszym rankingu Perspektyw. Przygotowaliśmy pokazy chemiczne i fizyczne, warsztaty językowe oraz geograficzne. Nie zabraknie też części matematyczno-informatycznej i sportowej – mów Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor II LO.

Edukacyjne turnee zakończy się w Zespole Szkół nr 1 im. C. K. Norwida. Tu, podobnie jak w „Baczyńskim”, dni otwarte zostaną podzielone na dwa dni: 25 kwietnia i 31 maja. Drugi z terminów zostanie poświęcony zabawom rekreacyjno-sportowym.

25 kwietnia zainteresowani przyjdą do „Norwida” już o godz. 9.00. Placówka oferuje naukę w technikum (technik hotelarstwa, logistyk, żywienia i usług gastronomicznych, obsługi turystycznej) oraz w szkole branżowej (w zawodach: sprzedawca, wędliniarz, cukiernik, piekarz, kucharz). Absolwenci gimnazjów i podstawówek mogą też wybrać liceum ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi.

Ofertę zaprezentowało już I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego, które planuje utworzenie klas o profilach: matematycznym, humanistycznym, językowo-menadżerskim, biologicznym.

Artykuł przeczytano 3231 razy

Last modified: 19 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content