wtorek, 11 sierpnia 2020r.

Otwarcie basenów przesunięte

Autor: |

Od jutra świdniczanie mieli się pluskać w nowych basenach. Niestety z powodu dzisiejszej awarii wodociągów otwarcie zostało przesunięte. Zarządzający kompleksem zaznaczają, że uruchomienie obiektów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu badań wody przez służby sanitarne.

Dzisiaj okazało się, że podczas budowy nowej magistrali wodnej doszło do awarii. W wyniku prowadzonych prac zerwał się osad zalegający w starych rurach. Jak informują świdnickie służby sanitarne, „stwierdzono słomkowy kolor wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, prawdopodobna przyczyna – wypłukanie osadu po napełnieniu magistrali”.
Woda nadaje się do celów gospodarczych, natomiast nie nadaje się do spożycia. Na terenie miasta zostały rozstawione beczkowozy z wodą pitną. Okazuje się, że awaria ma również wpływ na planowane na jutro otwarcie kompleksu nowych basenów.
– Z ogromną przykrością musimy poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją w miejskich wodociągach jesteśmy zmuszeni odłożyć otwarcie Parku Avia do momentu uzyskania wyników badań przeprowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – mówi Radosław Szczerba, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Avia, który zarządza kompleksem.

Władze MKS tłumaczą, że niezwłocznie po otrzymaniu pozytywnych wyników badań, obiekty zostaną uruchomione.

Próbki wody zostały pobrane przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Wyniki badań będą znane jutro w południe. Na ich podstawie Sanepid podejmie decyzje, czy kranówka nadaje się już do spożycia.

Lokalizacje beczkowozów

Do tego czasu mieszkańcy mogą zaopatrzyć się w wodę pitną z beczkowozów. Są one ustawione w pięciu lokalizacjach: przy pl. Konstytucji 3 maja, przy Miejskim Ośrodku Kultury (al. Lotników Polskich 24), Przy ul. Hallera (obok Straży Miejskiej), przy ul. Klonowej 16 A (przy kościele pw. Św. Kingi), przy ul. Partyzantów 64 (os. Adampol, przy kościele pw. Św. Józefa).

Artykuł przeczytano 1136 razy

Last modified: 3 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?