piątek, 01 marca 2024r.

Ostatnie miesiące bez basenów

Autor: |

W ciągu roku stanęła hala, powstały boiska i zewnętrzna pływalnia. Za trzy miesiące wielka inwestycja zostanie zakończona, w kwietniu pierwsi świdniczanie przetestują kompleks basenów. Prace na największej budowie ostatnich lat są już na finiszu. Tuż przed nowym rokiem trwały jeszcze roboty wykończeniowe wewnątrz hali, montowano również ostatnie urządzenia na obiektach zewnętrznych.

– To był bardzo dobry rok na naszej największej budowie. W ciągu dwunastu miesięcy na pustym placu powstał duży, nowoczesny i bardzo potrzebny obiekt – mówi burmistrz Waldemar Jakson. – Oczywiście jego budowa to spory wysiłek finansowy dla miasta, ale zależy nam na zrównoważonym rozwoju. Chcemy, żeby razem z nową infrastrukturą drogową, systemami wodno – kanalizacyjnymi, rozwijały się również sfery usług społecznych, oświatowych, kulturalnych czy właśnie sportowo – rekreacyjnych.

Zgodnie z umową podpisaną w sierpniu 2018 roku, firma Warbud ma czas do końca lutego na zakończenie wszystkich prac budowlanych. Jak tłumaczą jej przedstawiciele, inwestycja jest na finiszu. Trwają ostatnie prace przy wykańczaniu wnętrz oraz montowaniu ostatnich atrakcji wodnych. Na zewnętrznej siłowni stanęły już niemal wszystkie urządzenia, gotowy jest również plac sprawnościowy, a także kompleks boisk. Tuż przed świętami rozpoczęło się uruchamianie urządzeń zamontowanych w kompleksie i sprawdzanie ich działania.

– Ten proces będzie trwał około miesiąca – tłumaczył Mariusz Ruszowski, kierownik projektu z firmy Warbud.

Przeprowadzono już testy szczelności basenu oraz działanie urządzeń dostarczających i uzdatniających wodę. Przedstawiciele ratusza ustalili również datę otwarcia Parku Avia. – Do końca lutego będą jeszcze trwały prace wykończeniowe oraz testowanie wszystkich systemów. Później będziemy potrzebowali około miesiąca na uzyskanie niezbędnych pozwoleń na użytkowanie obiektów. Ich otwarcie dla mieszkańców zaplanowaliśmy na 1 kwietnia – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W listopadzie udało się również znaleźć najemców dwóch z trzech lokali komercyjnych, które będą działać w Parku Avia. W największym została zaplanowana restauracja. Najmniejszy jest przeznaczony na punkt handlowy. Natomiast jeszcze w styczniu miejscy urzędnicy poszukają najemcy na średnie, blisko stumetrowe pomieszczenie.

– W pierwszym przetargu nie było chętnych. Liczymy, że uda się ich znaleźć, tym bardziej, że mamy wiele pytań od przedsiębiorców o ten lokal – mówi M. Dmowski.

 

Artykuł przeczytano 1612 razy

Last modified: 3 stycznia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »