środa, 19 czerwca 2024r.

Ostatnia szansa na prąd ze słońca

Autor: |

26 lipca mija termin składania wniosków na instalację paneli fotowoltaicznych w projekcie prowadzonym przez Urząd Miasta. W grę wchodzą znaczące dofinansowanie i korzyści z posiadania własnej „elektrowni”.

Osoby uczestniczące w projekcie mogą liczyć na dofinansowanie 60-85 proc. kosztów netto instalacji. Ostateczna wysokość dotacji będzie zależała od warunków ustalonych przez Urząd Marszałkowski. Wiadomo już jednak, że im większa liczba chętnych i zainstalowana moc, tym dofinansowanie będzie wyższe.

– Mieszkańcy opłacą pozostałe koszty netto oraz cały podatek VAT. Wyniesie on 8 proc. w przypadku budynku mieszkalnego i 23 proc. za budynek gospodarczy – informuje Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Wkładem własnym mieszkańców będzie również koszt dokumentacji technicznej domowej elektrowni słonecznej. Po zamknięciu naboru miasto opracuje dokumentację i kosztorys. W połowie września zostanie złożony wniosek o dofinansowanie. Szczegółowe informacje znajdują się na portalu internetowym www.swidnik.pl.

jmr

Artykuł przeczytano 1222 razy

Last modified: 19 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content