poniedziałek, 20 maja 2024r.

Ostatnia prosta siatkarzy

Autor: |

Zgodnie z planem założonym przez trenerów MKS Avia przebiega rywalizacja w drugiej rundzie siatkarskich play – off. Świdniczanie, w sobotę i niedzielę mierzyli się z Karpatami PWSZ Krosno Glass i oba pojedynki zakończyły się ich zwycięstwem. Goście zdołali ugrać przeciwko gospodarzom zaledwie seta. Jeśli Marcin Kurek i spółka pokonają krośnian w kolejnym pojedynku, awansują do upragnionych półfinałów.

Niewiele osób wie, że w ubiegłym tygodniu drużyna z lotniczego miasta miała duże kłopoty zdrowotne. Przez zespół przetoczył się wirus grypy jelitowej, który, na kilka dni, wyłączył z treningów niemal wszystkich zawodników. W sobotę nie było widać, by Avia odczuła to jakoś szczególnie, ale w niedzielę już tak. Pierwsze starcie zakończyło się po trzech setach. Żółto – niebiescy dominowali w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Dzień później najwyraźniej zabrakło im sił, by potwierdzić swoją wyższość. Przegrali partię otwierającą mecz. Dobrze, że w kolejnych potrafili wykrzesać z siebie resztki energii i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trzeba też oddać ekipie z Krosna, że w drugim pojedynku prezentowała się już znacznie lepiej. Szczególnie w defensywie. Zespół z Podkarpacia „wyciągał” trudne, niemal niemożliwe do obrony piłki.

– Nie pamiętam byśmy kiedykolwiek wcześniej mieli tak duże kłopoty zdrowotne – mówi Sławomir Czarnecki, trener świdniczan. – Na szczęście daliśmy radę i po dwóch meczach u siebie mamy na koncie dwie wygrane. Chcemy już w trzecim spotkaniu zapewnić sobie awans. Nie będzie łatwo, bo w Krośnie ciężko o zwycięstwo.

Kolejne starcie obu drużyn odbędzie się 23 marca. Jeśli wygrają gospodarze, dzień później dojdzie do spotkania numer cztery. W drugim półfinale play – off LUK Politechnika Lublin wygrywa, 2:0 z Neobusem Niebylec. W walce o miejsca 5-8 KKS Kozienice prowadzi z PZL Sędziszów Małopolski (2:0), a Błękitni Ropczyce z AKS V LO Rzeszów (2:0).

MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:0 (25:16, 25:15, 25:21)

Avia: Misztal, Kurek, Guz, Żywno, Machowicz, Obermeler, Bonisławski (libero), Bieńko (libero) oraz Zdrojewski, Rejowski, Czarnecki

MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Avia: Misztal, Kurek, Guz, Żywno, Machowicz, Obermeler, Bonisławski (libero, Bieńko (libero) oraz Baranowski, Czarnecki, Zdrojewski, Rejowski

tf

Artykuł przeczytano 1650 razy

Last modified: 11 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content