poniedziałek, 20 maja 2024r.

Osiedle na Wschodzie, bloki w centrum

Autor: |

Za kilka miesięcy ratusz ogłosi kolejne przetargi na sprzedaż działek pod budowę bloków. Nowe budynki będą mogły powstać przy ul. Gen. „Grota” Roweckiego i bliżej centrum, bo w sąsiedztwie ul. Klonowej. Z wstępnej wyceny wynika, że urząd powinien zarobić na transakcjach przynajmniej 14 mln zł.

Nieco ponad miesiąc temu radni zgodzili się na sprzedaż czterech działek położonych przy ul. Gen. „Grota” Roweckiego. Zostały one wydzielone z 7,5 ha terenu, który kilka lat temu ratusz odkupił od koncernu Coca – Cola. 2,5 ha zostało zarezerwowane na cele komunalne, resztę podzielono na osiem, około 0,5 hektarowych, działek. Dwie z nich w tym roku znalazły nabywcę. Lubelski deweloper zaproponował za każdą z nich po 1,1 mln zł. Kilka dni temu przedstawiciele ratusza ogłosili zamiar sprzedaży kolejnych czterech.
– Działki zostały w pełni uzbrojone. Ich atutem jest również atrakcyjne położenie. W planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Działki są już po wycenie. Wartość najdroższej z nich, o powierzchni nieco ponad 0,6 ha, została oszacowana na 1,9 mln zł. Cena dwóch kolejnych 0,5 ha nieruchomości przekracza 1,7 mln zł za każdą. Najmniejsza z działek, choć również przekraczająca 0,5 ha, ma kosztować blisko 1,7 mln zł. Przedstawiciele ratusza nie ukrywają, że liczą na zainteresowanie tymi terenami.
– To jedne z atrakcyjniejszych działek w mieście, położone w nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym. W najbliższym czasie planujemy również budowę utwardzonej drogi w tym rejonie – tłumaczy M. Dmowski.

W tej samej okolicy mają powstać również budynki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Przetarg na sprzedaż czterech działek zostanie ogłoszony jesienią tego roku.

Mieszkania na górce

Natomiast nieco wcześniej urzędnicy z ratusza poszukają nowego właściciela terenów na osiedlu Brzeziny II. Mowa o zielonym placu zlokalizowanym między osiedlem TBS, ul. Akacjową i Klonową. Jeszcze kilka lat temu świdniczanie nazywali go „górką saneczkową” i zimą chętnie zjeżdżali z dziećmi z jej zboczy.
Po wyrównaniu i uporządkowaniu nasypu pojawił się pomysł na budowę w tym miejscu bloków. Jej atutem jest m.in. położenie między dwoma istniejącymi osiedlami. Wcześniej jednak radni musieli zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Kilka tygodni temu ratusz rozpoczął procedurę sprzedaży nieruchomości. Pierwszym krokiem było ogłoszenie zamiaru jej zbycia. Do 30 kwietnia mogły się jeszcze zgłaszać osoby, którym przysługiwało pierwszeństwo kupna ok. 1,7 hektarowego terenu. Władze ratusza nie ukrywały, że liczą na duże zainteresowanie dawną „górką saneczkową”. Za kilka tygodni okaże się, czy znajdą się chętni.
– W sierpniu ogłosimy przetarg na tę nieruchomość – informuje M. Dmowski. Licytacja rozpocznie się od kwoty 6 mln zł.

Artykuł przeczytano 3297 razy

Last modified: 26 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content