wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Origami ruszyło z pomocą

Autor: |

Szkoła Podstawowa nr 4 i II Liceum Ogólnokształcące ponownie zaangażowały się pomoc rodzinie, która w wyniku pożaru straciła dom. Tym razem uczniowie zorganizowali kiermasz origami.

Pomysłodawcami akcji była młodzież z klasy 8a. Uczniowie samodzielnie lub w parach wykonali po minimum jednym papierowym modelu. Następnie w czasie przerw między lekcjami wspólnie poskładali kolejne moduły, z których stworzyli prace. Do działań włączyły się również klasy młodsze (4b i 5a), grupa z II LO (kl. Ib i IId), a także rodzice i przyjaciele uczniów. Na sprzedaż wystawiono, między innymi, papierowe łabędzie, rybki, pieski, misie.

– Na kiermaszu, zorganizowanym i przeprowadzonym przez klasę 8a, udało się zebrać 660 zł. Przekazaliśmy je poszkodowanej w pożarze uczennicy z II LO. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom o ogromnych sercach za wsparcie naszej akcji. Wszyscy włożyli wiele pracy i cierpliwości w przygotowanie papierowych modeli, poświęcając na to swój wolny czas – mówi Beata Zarosińska, nauczycielka matematyki z SP nr 4, koordynatorka działań. 

Rodzinę poszkodowaną w pożarze można wspomóc, wpłacając datki przez stronę https://zrzutka.pl/pomoc-rodzinie-po-pozarze

ow, fot. SP nr 4

Artykuł przeczytano 1271 razy

Last modified: 24 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content