środa, 29 marca 2023r.

Opowieść o Kopciuszku

Autor: |

Najmłodsi chętnie sięgają po różne bajki. Dzisiaj mogli poznać historię Kopciuszka. Na to miłe zakończenie ferii zaprosił ich Miejski Ośrodek Kultury, w którym można było otrzymać bezpłatne wejściówki na spektakl Studia Teatralnego Krak-Art.

Propozycję skierowano do przedszkolaków i uczniów klas I-V, którzy przybyli do MOK w towarzystwie rodziców lub dziadków. Przedstawienie miało charakter interaktywny, a widzowie czynnie uczestniczyli w widowisku i występowali na scenie, odgrywając, na przykład, role ptaszków lub tancerzy. Publiczność była zachwycona opowieścią o sierocie,prześladowanej i wykorzystywanej do najcięższych prac domowych przez złą macochę i jej zarozumiałe córki. Na szczęście dobra wróżka za sprawą czarów sprawiła, że bohaterka mogła wziąć udział w balu i poznać księcia, a historia zakończyła się happy endem.

Uwagę widzów przyciągały przepiękne stroje i bogata, ręcznie malowana scenografia. Najmłodsi przekonali się również, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.

Ze względu na ogromne zainteresowanie wystawiono dwa spektakle. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Jakson – Burmistrz Świdnika. Jego sponsorem było Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 432 razy

Last modified: 27 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »