poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

Autor: |

Centrum Usług Społecznych realizuje Program „Korpus Wsparcia Seniorów” – Moduł II. Jest on skierowany do osób w wieku 60 lat i więcej, mieszkających na terenie Gminy Miejskiej Świdnik, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, zapewniając im wsparcie poprzez zwiększenie dostępu do tak zwanej „opieki na odległość”.

– Jest to kolejna edycja programu, która potrwa do końca roku. Seniorzy dostają tzw. opaski bezpieczeństwa, czyli urządzenia elektroniczne, które mierzą różne parametry, jak np. poziom cukru, temperaturę czy ciśnienie. Serwis, który czuwa nad opaskami, zbiera wszystkie dane i w przypadku kiedy coś się dzieje, użytkownik może uruchomić sygnał SOS. Wówczas wzywana jest karetka pogotowia. Mamy 40 opasek dla osób, które już korzystały z tego programu i 20 nowych w tej edycji. Lista chętnych jest już gotowa, ale jeśli będą nowi zainteresowani, to prosimy o kontakt z nami. Do końca lipca zorganizujemy szkolenie dla nowych uczestników, z użytkowania opasek. Program się sprawdza, więc planujemy jego kontynuację – wyjaśnia Marzena Holko-Piwowarska, kierownik zespołu ds. aktywności społecznej CUS.

Kontakt w sprawie programu pod nr tel. 570 226 133.

Gmina Miejska Świdnik uzyskała na realizację Programu środki finansowe pochodzące z dotacji celowej z budżetu państwa w wysokości 19 176,00 zł. Całkowita wartość realizacji zadania: 23 970,00 zł.

mk, fot. arch. GŚ

 

Artykuł przeczytano 105 razy

Last modified: 6 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content