sobota, 24 lutego 2024r.

Olimpijskie zmagania przedszkolaków

Autor: |

 „Ślubuję wykonywać wszystkie konkurencje uczciwie i dokładnie. Bawić się wspaniale i uśmiechać się stale” – przysięgali reprezentanci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, którzy wzięli udział w Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej. Wydarzenie zorganizowało Przedszkole nr 6, a współorganizatorami byli: Szkoły Podstawowe nr 5 i 7. Patronat honorowy nad olimpiadą objął burmistrz Waldemar Jakson.

W piątej edycji sportowych zmagań wzięły udział drużyny z P nr 2, 3, 4 (dwa składy), 5, 6,7, OP przy SP nr 3, 4, 5 oraz oddział zerówkowy przy SP nr 7. Zawodników i dopingujących ich koleżanki i kolegów przywitała Beata Kowalczyk, dyrektor Zespołu Przedszkoli nr 2, w którego skład wchodzi P nr 6: – Każdy z was wygrywa, każdy jest wygranym. Bawcie się dobrze i grajcie fair play. Czeka was świetna zabawa.

Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów, przyszedł czas na rywalizację. W tym roku dzieci zmierzyły się w sześciu konkurencjach: bieg na krótki dystans, rzut do celu, bieg sztafetowy, skok w dal, bieg z piłką i tor przeszkód.

Podczas olimpiady swoich sił miały okazję spróbować także nauczycielki i przedszkolaki dopingujące swoich reprezentantów. Organizatorzy przygotowali dla nich konkurencje polegające na przeciąganiu liny oraz łowieniu ryb.

Wydarzenie zwieńczyła dekoracja zawodników. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal. Nie zabrakło też upominków ufundowanych przez Miasto Świdnik i MKS Avia Świdnik.

af

« z 3 »

Artykuł przeczytano 1020 razy

Last modified: 15 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »