czwartek, 25 lipca 2024r.

Oko w oko z historią

Autor: |

Wystawa „Militaria”, która odbyła się w miniony weekend w Lublinie, to nie lada gratka dla miłośników historii. Można było obejrzeć pojazdy wojskowe, broń, umundurowanie, eksponaty muzealne i dioramy. Nie zabrakło targu staroci, pokazów grup rekonstrukcyjnych, konkursów, gier i spotkań z ciekawymi ludźmi. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowana przez świdnicką Strefę Historii.

– Na wystawie historycznej gościliśmy już po raz czwarty. Tym razem zaprezentowaliśmy ekspozycję poświęconą 80. rocznicy otwarcia Cywilnej Szkoły Pilotów Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej oraz ponad 200 modeli zebranych w kolekcję „Armie świata”. Jej twórcami są członkowie i sympatycy Klubu Modelarskiego Taurus. Chętnie oglądano również nasze wueski. Tym razem były to modele wykorzystywane przez Ludowe Wojsko Polskie w latach 1955-1985 – mówi Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii.
Na czwartej edycji „Militariów” pojawili się również członkowie Pracowni Modeli Kartonowych przy świetlicy we Franciszkowie. Pokazali kilkadziesiąt modeli samolotów, czołgów, rakiet i budowli.
aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 2314 razy

Last modified: 21 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content