poniedziałek, 10 maja 2021r.

Oddaj krew, wypij kawę

Autor: |

Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik zachęca do wstąpienia w szeregi dawców krwi. Najbliższa okazja będzie 7 maja. Ambulans lubelskiego RCKiK pojawi się na parkingu przy zakładzie o godz. 8.00. Akcja potrwa do godz. 13.00.

– Epidemia koronawirusa spowodowała znaczne zmniejszenie zapasów krwi w całej Polsce. Zapotrzebowanie jest ogromne, bo po wcześniejszych przestojach, wszystkie placówki medyczne wznawiają realizację planowych operacji. Staramy się pomagać i organizować kolejne zbiórki, co jest możliwe dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świdnika i powiatu. Apelujemy o włączenie się w nasze działania i jak najliczniejszą obecność podczas akcji – mówi  Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Uspokaja również, że oddawanie krwi jest bezpieczne. Zapewniają to wstępna preselekcja poprzez pomiar temperatury, badanie lekarskie, sprzęt ochrony osobistej, jednorazowy sprzęt do donacji oraz częsta dezynfekcja.

Zgłaszające się osoby muszą mieć przy sobie dokument tożsamości. Powinny być wypoczęte,  po śniadaniu, a dzień wcześnie nie mogą spożywać alkoholu.

– Każdy, kto 7 maja odda krew, otrzyma voucher na kawę, ufundowany przez Bike Cafe. Serdecznie dziękujemy właścicielowi firmy za ten piękny gest. Na uczestników kolejnych akcji również będą czekały upominki-niespodzianki – dodaje A. Słotwiński.

aw, fot. HDK-PCK

Artykuł przeczytano 74 razy

Last modified: 28 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?