poniedziałek, 28 listopada 2022r.

O malarstwie abstrakcyjnym Roberta Bąka

Autor: |

25 listopada, w godz. 18.00, w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury zaplanowano finisaż wystawy „Szepty ciszy i inne ćwiczenia z istnienia”. Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania wielokrotnie nagradzanego malarza i twórcy niebanalnego, który mieszka w Świdniku i swoją wrażliwością artystyczną chętnie dzieli się z mieszkańcami naszego miasta.

Ekspozycja to kolejny już portret wewnętrzny Roberta Bąka, artysty konsekwentnego w swoim postrzeganiu świata i opowiadaniu go obrazami skłaniającymi do refleksji.

Wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury jest zbiorem moich osobistych symboli i znaków, przeżyć, wspomnień, pragnień i myśli, których nie zawsze potrafię nawet sam sobie wytłumaczyć. Raczej odczuwam je intuicyjnie i tak też maluję. Zmieniam styl, techniki i formy. Nieustanie pragnę odkrywać, poznawać, dlatego też nie umiem umieścić siebie w żadnej ze współczesnych tendencji artystycznych – mówi Robert Bąk.

Artysta dodaje, że w swoich poszukiwaniach skupia się na uzewnętrznieniu przeżyć, utrwaleniu obrazu emocji, nawet jeśli są one mocno stonowane, a niedopowiedzenia, metafory, wieloznaczność symboli, przypadek, wokół którego czasem buduje całą opowieść, są tożsame z jego naturą. Tworzenie to dla świdniczanina eksperyment, czas poszukiwania własnego języka, ćwiczenie z istnienia.

aw

Artykuł przeczytano 249 razy

Last modified: 22 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »