środa, 19 czerwca 2024r.

O I ligę jednak w Świdniku!

Autor: |

Ogromna radość wśród kibiców siatkówki! Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, planowany na 5-7 kwietnia, półfinałowy turniej o awans do I ligi będzie rozegrany w Świdniku. To duży sukces organizacyjny władz MKS Avia, które robiły co mogły, żeby ściągnąć do naszego miasta uczestników półfinałów. Decyzja PZPS nie tylko umożliwi fanom siatkówki obejrzenie kilku pasjonujących pojedynków, ale również znacznie zwiększy szansę drużyny Avii na awans do finału eliminacji. Jak wiadomo, gospodarzom pomagają nawet ściany.

Żółto – niebiescy zrobili wszystko na boisku i poza nim, by najpierw znaleźć się, a później zorganizować turniej półfinałowy o awans do I ligi. Podopieczni Sławomira Czarneckiego potrzebowali trzech spotkań do wyeliminowania Karpat Krosno. Kropkę nad „i” postawili w sobotę, na boisku rywala. Bardzo korzystną ofertę złożył klub z ul. Sportowej 2, który staje na głowie w staraniach o prawo do bycia gospodarzem kolejnego etapu na drodze do zaplecza PlusLigi.

Zacznijmy od wydarzeń czysto sportowych. Świdniczanie, przed trzecim starciem z Karpatami zapo­wiadali, że będą chcieli zakończyć rywalizację najszybciej jak to moż­liwe. Początek spotkania w Krośnie nie zapowiadał tego. Po dwóch setach było 2:0 dla gospodarzy. Na szczęście dla żółto – niebieskich, w porę zaczęli przejmować inicjatywę. Doprowadzili do remisu 2:2, a póź­niej zwyciężyli w tie-breaku i całym meczu.

– Po dwóch partiach powiedziałem do chłopaków, że to „nasza pora grania” i od tego momentu zaczęli­śmy się lepiej prezentować – mówi Bartłomiej Misztal, rozgrywający Avii. – Takie zwycięstwa podnoszą morale zespołu. Przed nami następ­ny etap i mam nadzieję, że turniej półfinałowy rozegramy przed wła­sną publicznością.

Decyzja odnośnie jego organiza­cji zapadła wczoraj. Wiadomo, że wszystkie ekipy, które razem ze świdniczanami awansowały do tego etapu zmagań były zaintere­sowane zaproszeniem do siebie rywali. Największe szanse na to da­wano drużynie ze Śląska, czyli ZAK­SIE Strzelce Opolskie. Oprócz niej i Avii, w półfinale zameldowały się: MKS Andrychów i LUK Politechnika Lublin.

– W mojej opinii przedstawiliśmy bardzo korzystną ofertę – mówił przed ogłoszeniem decyzji PZPS Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. – Zagwarantowaliśmy w niej, między innymi darmowy pobyt z wyżywieniem dla wszystkich zespo­łów, odnowę biologiczną czy auta służbowe do dyspozycji sędziów na czas zawodów. Nie sądzę, by ktoś był w stanie nas przebić. Niestety, to i tak może nie wystarczyć do tego, by to właśnie w Świdniku odbył się półfinał. Pozostaje nam cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników i mieć nadzieję, że siatkarska centra­la wybierze po prostu najlepszą ze złożonych ofert.

Na szczęście obawy prezesa Avii okazały się płonne.

Turniej ma się odbyć w dniach 5-7 kwietnia. Rok temu imprezę zorga­nizował Rybnik. Świdniczanie zajęli wówczas trzecie miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji. Wygrali wtedy z Karpatami Krosno oraz przegrali z TS Volley Rybnik i MCKiS Jaworzno.

tf

Artykuł przeczytano 1768 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content