środa, 26 czerwca 2019r.

Nowy rozgrywający

Autor: |

Dawid Wiczkowski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik MKS Avia Świdnik. To pierwszy nabytek dumy lotniczego miasta w tym okienku transferowym.

Klub oficjalnie ogłosił pozyskanie nowego rozgrywającego. Dawid Wiczkowski w przeszłości grał w takich klubach, jak: BAS Białystok, Neobus Raf-Mar Niebylec i AKS V LO Rzeszów, a ostatnio reprezentował barwy KPS Siedlce. Nowy nabytek Avii ma 190 cm wzrostu i dołączy do Bartłomieja Misztala na jednej z najważniejszych pozycji na parkiecie.

– Zdecydowałem się na transfer do Avii z tego względu, że klub ma bardzo duże aspiracje do awansu. Gdy tu przyjechałem, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak to wszystko świetnie funkcjonuje. Z prezesem można porozmawiać, wszystkiego się dowiedzieć. To bardzo ważne. Dodatkowo za Avią przemawia jej historia. Kiedyś był to jeden z najlepszych klubów w Polsce, każdy pragnął tu grać. Chciałbym pomóc w awansie oraz w przyszłości z powodzeniem grać w 1. lidze, a może nawet i wyżej. Już rok temu było blisko bym przyszedł do Avii. Tym razem wszystko się udało i już nie mogę się doczekać pierwszego meczu – mówi Dawid Wiczkowski.

Młody rozgrywający zdecydowania najlepiej zna nowego trenera Avii , Witolda Chwastyniaka, który tak, jak on, przyszedł w tym okienku transferowym z KPS Siedlce.

– Mogę się o nim wypowiadać jedynie pozytywnie. To świetny trener. Dużo wymaga od zawodników, treningi są ciężkie, intensywne i bardzo wymagające, ale jestem pewien, że to zaprocentuje w trakcie sezonu. Na pewno drużyna będzie dobrze przygotowana taktycznie, bo trener doskonale analizuje grę przeciwników. Cieszę się, że kolejny sezon będę z nim współpracował. Mam nadzieję, że będzie ze mnie zadowolony i wspólnymi siłami wraz z kolegami z drużyny osiągniemy ten upragniony cel, jakim jest pierwsza liga w Świdniku – dodaje Dawid.

mo

Artykuł przeczytano 54 razy

Last modified: Czerwiec 7, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?