sobota, 19 września 2020r.

Nowy rozgrywający

Autor: |

MKS Avia Świdnik zakontraktowała nowego rozgrywającego. Jest nim wychowanek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Łukasz Walawender. Z drużyną, z powodów zdrowotnych, pożegnał się za to inny zawodnik, Michał Tomczak.

Łukasz Walawender urodził się 19 lipca 1996 roku. Poza drużyną z Kędzierzyna-Koźle występował także w Transferze Bydgoszcz, Orle Międzyrzec oraz ZAKSIE Strzelce Opolskie. Kontrakt z żółto-niebieskimi podpisał do końca sezonu 2020/2021.

– Była to najlepsza oferta ze wszystkich, które otrzymałem. Spodobał mi się także skład personalny drużyny oraz to, że będę mógł trenować pod okiem trenera Chwastyniaka. O klubie słyszałem same dobre rzeczy, miałem też okazję grać przeciwko Avii podczas turnieju półfinałowego. Atmosfera, która panowała na trybunach, zrobiła na mnie ogromne wrażenie i był to także jeden z aspektów decydujący o tym, że chciałem dołączyć do Avii – powiedział Łukasz Walawender.

– Można powiedzieć, że to ciągle młody i perspektywiczny zawodnik, mimo że ma 24 lata. Jest to już doświadczony siatkarz, z przeszłością plusligową, bo nie tylko trenował z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale także tam grał. Miał również epizod w Lidze Mistrzów. Słyszałem o nim same pozytywne opinie i to się potwierdza. Oczywiście ma pewne braki wynikające z długiej przerwy między rozgrywkami. Dołączył do nas, gdy my już byliśmy po miesiącu treningów, więc potrzebuje trochę czasu, by zniwelować różnice dzielące go z zresztą składu. Będzie fajnym wsparciem dla Wiktora Nowaka. Myślę, że na tej pozycji będzie ciekawa rywalizacja. Są zupełnie innymi zawodnikami i dzięki temu będziemy mogli próbować różnych wariantów, którymi chcemy zaskakiwać przeciwników – dodał trener Witold Chwastyniak.

mo

 

 

 

 

Artykuł przeczytano 86 razy

Last modified: 4 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?